Lista Serbe takim virtual me Palmer dhe Kosnett

Përfaqësuesit e Listës Serbe, kryetari  Goran Rakiq dhe nënkryetarët Dalibor Jevtiq dhe Igor Simiq zhvilluan një takim online sot me…

​PZAP ia anuloi votat, Iniciativa Rome: Vendim antikushtetues

Iniciativa Rome është vënë në qendër të akuzave se fitoi vota falë ndihmës së Listës Serbe. Komunitetet pakicë joserbe u…

PZAP vendos për ankesat e partive jo serbe ndaj votave të Romania Iniciativa

Partitë e komuniteteve jo serbe ditë më parë kanë dërguar ankesë në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, lidhur me…

Lista Serbe kërkon rifillimin e dialogut: Të zbatohen edhe marrëveshjet e arritura deri më tani

​Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq, i shoqëruar nga zëvendësi i tij, Dalibor Jevtiq, u takuan me emisarin special të…

​Revokimi i fletarrestit për Radojçiqin, reagon LVV: Veprim i dyshimtë

Lëvizja Vetëvendosje reagoi pasi Gjykata Themelore në Prishtinë aprovoi kërkesën e Prokurorisë Speciale për të revokuar fletarrestin për Milan Radojçiqin,…

Komunitetet jo serbe të bashkuara, kontestojnë votat për Iniciativën Rome dhe Adrijana Hoxhiqit

Në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, Gjykatë Supreme e në Gjykatë Kushtetuese do të ankohen përfaqësuesit e komuniteteve jo…

LVV s’ka marrëveshje për ndarje të ministrive me Osmanin, të shqetësuar edhe për votat e komuniteteve

Lëvizja Vetëvendosje nuk ka një marrëveshje me Listën e Vjosa osmanit për ndarje të posteve ministrore. Zëdhënësi i këtij subjekti,…

Ndikimi i Listës Serbe në zgjedhjet e 14 shkurtit rrezikon demokracinë në vend, kërkohet reagim institucional

Dyshimet se Lista Serbe e rriti iniciativën e Adriana Hoxhiqit po shihen të rrezikshme për demokracinë e vendit dhe në…

Reagon PLE: “Romani Iniciativa” është produkt i “Listës Serbe”

Kryetar i subjektit politik Partia Liberale Egjiptiane(PLE), Veton Berisha,  thotë se është informuar nga mediumet për një version të ri…

Rezultatet preliminare, Lista Serbe mbi 10.000 vota më pak se më 2019

Sipas rezultateve preliminare të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Lista Serbe në zgjedhjet parlamentare të 14 shkurtit ka marrë 43.746…
error: