Haxhiu: Pozita e ministrit të shëndetësisë peng i grupeve të interesit brenda partisë në pushtet

Në Kuvendin e Kosovës po shqyrtohet propozim rezoluta e Partisë Demokratike të Kosovës për gjendjen në sektorin e shëndetësisë. Aty,…

Deputetja Doarsa Kica Xhelili zë vendin në ulëset e LDK-së në Kuvend

Deputetja Doarsa Kica Xhelili e cila ditë më parë braktisi Grupin Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, e cila iu bashkua partisë…

​Doarsa Kica pritet t’i bashkohet LDK-së

Deputetja e Grupit Parlamentar  të Lëvizjes Vetëvendosje, Doarsa Kica – Xhelili përfundimisht i ka ndarë rrugët me këtë grup dhe…

Peci: Te mbështetja e fermerëve nuk njohim parti politike

Faton Peci nga Lista Guxo thotë se nuk i komenton raportimet që flasin për largimin e deputetes Doarsa Kica-Xhelili nga…

​Humolli pritet ta braktisë VV-në, paralajmëron grup të ri parlamentar

Qeverisë më të fuqishme që ka pasur Kosova, asaj të udhëhequr nga Albin Kurti, pritet t’i shkunden themelet në vjeshtë.…

Gërvalla: Nuk shoh bashkëpunim me LDK-në

Udhëheqësja e partisë së Listës “Guxo”, Donika Gërvalla ka deklaruar  se nuk planifikojnë të bashkëpunojnë me ndonjë parti politike në…

​Pas regjistrimit të Listës “Guxo” si parti, Gërvalla: Do ta thellojmë bashkëpunimin me VV

Pas regjistrimit të Listës Guxo si parti politike, udhëheqësja e kësaj partie, Donika Gërvalla ka thënë se ky formacion i…

Lista Guxo pritet të formalizohet muajin e ardhshëm

Faton Peci, nga Lista Guxo, ka thënë se kjo listë do të formalizohet gjatë muajit shkurt. Peci këtë deklaratë e…