Berjani: BQK pranoi kërkesën për lirim nga provizioni për dorëzimin e monedhave të metalta në bankë

Kryetari i Shoqatës së Naftarëve, Fadil Berjani ka treguar se Banka Qendrore e Kosovës (BQK) është pajtuar lidhur me kërkesën…

Kurti: Vetëm Vuçiqi ka interes për incidente pas vendimit të reciprocitetit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se vetëm presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq po ka interes për incidente pas…

Shala kërkon lirim ose ulje të dënimit për të burgosurit që kanë diagnoza terciare

Një i burgosur ka vdekur sot në Klinikën e Neurologjisë në Qendrën Klinikë Universitare të Kosovës (QKUK). Këshilli për Mbrojtjen…

​Hoti liroi nga detyra dy zëvendëskryeministra dhe katër ministra

Para konstituimit të seancës parlamentare të legjislaturës së tetë, Qeveria në detyrë ka liruar nga detyra dy zëvendëskryeministra dhe katër…

Izedin Bytyqi lirohet nga detyra e sekretarit në MI

Sekretari i Përgjithshëm i Ministrisë së Infrastrukturës, Izedin Bytyqi është liruar nga kjo detyrë dhe ndaj tij është iniciuar procedura…