Ramosaj: Liria është një vlerë që nuk ka çmim

Përpjekjet disashekullore të popullit shqiptar për liri dhe sakrifica më sublime e dëshmorëve i kanë dhënë vendit vlerën më madhështore,…

Kurti: Prilli, muaji i masakrave dhe i kujtimit, gjithë këto jetë të humbura janë çmimi i paguar për lirinë

I pari i Qeverisë së Kosovës, Albin Kurti pas homazheve që bëri në paraditen e së dielës tek varrezat e…

Haradinaj në Ditën e Dëshmorëve të Prishtinës: Ta ruajmë këtë liri si vlerën më të shenjtë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka kujtuar Ditën e Dëshmorëve të Prishtinës. Ai thotë se…

Liria si çlirim i energjisë, dhe i vlerave

1.Në mesin e të mirave, që mund t’i ketë njeriu, liria konsiderohet si e mira më e madhe. Të gjitha…

Haziri: Dhjetë martirët e Zhegrës u sakrifikuan për lirinë e vendit

Kryetari i Komunës së Gjilanit ka përkujtuar martirët e Zhegrës në 22 vjetorin e rënies. Haziri shkruan se dhjetë martirët…

Abdixhiku nga Prekazi: Nderuam themelet e lirisë, sakrifica e Jasharajve motiv për të punuar drejt

Në ditën e dytë prej kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku bashkë me bashkëpunëtorë të tij dhe…

Limaj: Demonstrata studentore shënuan kthesën e madhe të popullit tonë për liri e pavarësi

Kryetari i Nisma Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka kujtuar demonstratat studentore të 11 marsit 1981. Limaj thotë se demonstratat studentore shënuan…

40 vjet nga demonstratat e ‘81-shit, Januzaj: Shpërthim kundër shtypjes

Demonstratat e vitit 1981 shënuan një kthesë të madhe për lirinë e Kosovës. Gjithçka kishte filluar në konviktin numër 3,…

Jashari: “Ekspozita 59” shembull si duhet argumentuar gjenocidi serb në Kosovë

Në ditën e dytë të Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), në Prishtinë u hap “Ekspozita 59” të cilat…

Liria i është drejtuar Gjykatës Kushtetuese, pret shfuqizim të vendimit nga FFK

Liria e Prizrenit iu kthye dje përgatitjeve, pavarësisht se kampionati i Ligës së Parë është shpallur i mbyllur nga Federata…
error: