Vetëvendosje: Liria dhe pushtimi nuk barazohen kurrë

Lëvizja Vetëvendosje ka reagur lidhur me vendimin e  Dhomave të Specializuara të Gjykatës Speciale në Hagë që dënoi me 26…

Liria shumë e fortë për Dritën, e eliminon nga Kupa e Kosovës

Ka përfunduar ndeshja tejet interesante mes skuadrës së Dritës dhe asaj të Lirisë, ku kjo e fundit ka siguruar biletën…

Kupa e Kosovës/Përfundon pjesa e parë mes Dritës dhe Lirisë

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen tejet interesante mes Dritës dhe Lirisë, e vlefshme kjo për fazën e 1/16-ës…

​Krasniqi në 23-vjetorin e PDK-së: Jemi gati ta bëjmë Kosovën vend modern e të zhvilluar

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi përmes një video-adresimi ka uruar 23-vjetorin e themelimit të kësaj partie, duke…

​Akademi në mbështetje të Luginës

Me rastin e 40-vjetorit të Lëvizjes Popullore të Kosovës (LPK) si dhe 25-vjetorit të kalimit të Këshillit të Rrethit të…

Kurti priti në takim lamtumirës ambasadoren e Francës, Marie Christine Butel

Zyra e Kryeministrit ka njoftuar se Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka pritur në takim lamtumirës ambasadoren e…

Presidentja Osmani takoi gazetaret ukrainase

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka takuar sot gazetaret ukrainase që ndodhen në Kosovës. Osmani në një postim në Facebook…