​Lipjani në dy pulla postare

Filatelia e Postës së Kosovës ka bërë të ditur se ka lëshuar sot në qarkullim dy pulla postare të titulluara …

Lipjani pa ujë të pijshëm

KRU Prishtina njofton se për shkak të ndërprerjes së planifikuar energjetike nga ana e KEDS-it, sot do të ketë ndërprerje…

Lipjani nesër pa ujë të pijshëm

KRU Prishtina njofton se për shkak të ndërprerjes së planifikuar energjetike nga ana e KEDS-it, nesër do të ketë ndërprerje…

​Imri Ahmeti: Pushteti nuk është i pushtetarëve por i qytetarëve

Kandidati për kryetar në Lipjan njëherësh edhe kryetar aktual, Imri Ahmeti, do ta vazhdoj mandatin e tij si i pari…

Lipjani lanson Regjistrin e Thjeshtëzuar Elektronik të Procedurave Administrative

Kryetari i Komunës së Lipjanit Imri Ahmeti së bashku me drejtorin e IFC -së në Kosovë Visar Perani, drejtorin e…

Për një javë mbi 80 intervenime, rajoni i Prishtinës lufton zjarret me 97 zjarrfikës

Brigada e Zjarrfikësve të Prishtinës për një javë ka intervenuar në mbi 80 raste, prej tyre 23 zjarre të hamulloreve,…

Adnan Rrustemi pritet të jetë kandidat i LVV-së për kryetar të Lipjanit

Anëtari i Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Adnan Rrustemi pritet të jetë kandidat i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Lipjanit. Ai…

Rahoveci zgjidhet komuna më transparente në vend

Top pesë komunat më transparente për vitin 2020 vlerësohet të jenë Rahoveci, Lipjani, Drenasi, Gjakova dhe Mitrovica e Jugut. Raporti…

​Mbrojtja e 7 të dyshuarve për 400 kg kokainë i vlerëson të pabaza provat e Prokurorisë

Ka përfunduar seanca për shqyrtimin e kërkesës së prokurorit për caktimin e masës së sigurisë për shtatë të arrestuar për…

Kategorizimi i ri i komunave, Peja dhe Lipjani në zonë të kuqe

Ministria e Shëndetësisë ka bërë rangimin e ri të komunave sipas zonave bazuar në rezultatet e IKSHPK-së, përkatësisht numrin e…