​“Nisi me konflikt verbal”, si erdhi deri të vrasja në Lipjan

Një ngjarje e rëndë ndodhi pak para mesnatës në Lipjan, ku në një lokal në rrugën “Lidhja e Prizrenit” pas…

​Një i vrarë e dy të plagosur në Lipjan

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Lipjanin pak para mesnatës ku si pasojë e të shtënave në një lokal ka…

Gjendet një 19-vjeçar pa shenja jete në Hallaq të Madh të Lipjanit

Një 19-vjeçar është gjetur sot pa shenja jete në Hallaq të Madh të Lipjanit. Zëdhënësi i Policisë së Kosovës Agron…

​Konjufca nderon të rënët në Sllovi: Pa gjakun e tyre nuk do të vinte liria

Në vazhdën e vizitave e të nderimeve pranë memorialëve dhe varrezave të të rënëve nëpër vise të ndryshme të Kosovës,…

Sekuestrohen aparate për prodhimin e kriptovalutave në Lipjan

Drejtoria Rajonale e Policisë së Prishtinës, përkatësisht hetuesit e stacionit policor të Lipjanit, kanë realizuar një operacion bastisjeje i cili…

​Hajdutët vjedhin telefona e stoli ari në një shtëpi në Lipjan

Në raportin 24-orësh të Policisë së Kosovës bëhet e ditur se hajdutët kanë vjedhur tetë telefona mobil dhe stoli ari…

Shtiu me armë zjarri në ajër, arrestohet i mituri

Policia e Kosovës ka arrestuar një të mitur në Lipjan, pasi i njëjti ka shtënë me armë zjarri në ajër.…

Dalin rezultatet e analizave për helmimin e disa nxënësve në Lipjan

Kanë rezultuar pozitivë analizat për helmimin e disa nxënësve nga fshati Shalë e Lipjanit, të cilët  dyshoheshin që ishin helmuar…

​Një 21-vjeçare ndërron jetë në Qendrën Korrektuese në Lipjan

Një 21-vjeçare ka ndërruar jetë në Qendrën Korrektuese për Femra në Lipjan. Kështu ka njoftuar Shërbimi Korrektues i Kosovës (ShKK).…

Arrestohet një person i kërkuar

Policia e Kosovës ka arrestuar sot personin me inicialet A.XH. (21) në Lipjan, i cili ishte në kërkim për veprën…