Messi: S’ka justifikime, kjo është goditje e rëndë

Lionel Messi ka pranuar se po e përjeton shumë rëndë humbjen e Argjentinës nga Arabia Saudite në ndeshjen e parë…

Vetëm një gol i realizuar në pjesën e parë mes Argjentinës dhe Arabisë Saudite

Kanë përfunduar me vetëm një gol të shënuar 45 minutat e ballafaqimit ndërmjet Argjentinës dhe Arabisë Saudite. Goli i vetëm,…

Messi: Ky është Botërori im i fundit, dua ta realizoj ëndrrën time të madhe

Duke folur përpara ndeshjes së parë të Argjentinës në Kupën e Botës 2022 kundër Arabisë Saudite, Lionel Messi ka pranuar…

Lionel Messi paralajmëron pensionimin

Ylli i Argjentinës dhe Paris Saint-Germain, Lionel Messi, ka lënë se ai mund t’i japë fund karrierës së tij si…

​Shkarkimi i Xavit dhe rikthimi i Messit, flet Joao Laporta

Presidenti i Barcelonës Joao Laporta ka folur për situatën e krijuar te Barcelona nën drejtimin e trajneri Xavi Hernandez i…

Në janar Barcelona do të provojë ta rikthejë Leo Messin

Barcelona është e vendosur të provojë të ri-nënshkruajë me Lionel Messin nga Paris-Saint-Germain në janar, raporton “Diario Sport”. 35-vjeçari është…

Messi mund të kthehet në Barcelonë pas Kampionatit Botëror

Njëri nga anëtarët ekzekutiv të Barcelonës raportohet se ka këmbëngulur me bindje se është e mundur që sulmuesi i Paris…

Vazhdon rivaliteti, Messi thyen rekordin e Ronaldos në Ligën e Kampionëve

Sulmuesi i Paris Saint-Germain, Lionel Messi, ka thyer rekordin e golave ​​në Ligën e Kampionëve, të cilin më parë e…

Messi mund të rikthehet në Barcelonë

Ylli i PSG-së dhe autori i dyfishtë i golave në ndeshjen e fundit, Lionel Messi mund të largohet nga parisienët.…

Lionel Messi – sportisti më i paguar në botë

Futbollisti i Paris Saint-Germain (PSG), Lionel Messi është sportisti më i paguar në botë në vitin e fundit, raportoi revista…