​Messi me shokë rikthehen në shtëpi

Avioni që transportonte kampionët e botës, Argjentinën, mbërriti në Buenos Aires në orët e para të së martës, ndërsa vendi…

Befason Messi: Jo, nuk pensionohem nga kombëtarja

Superylli i Argjentinës Lionel Messi u ka dhënë një lajm tjetër jashtëzakonisht të mirë tifozëve të tij. Menjëherë pasi e…

Krasniqi: Privilegj që jetojmë në kohën e Messit

Suksesit të Argjentinës, e sidomos të Lionel Messit që u shpall kampion i botës duke e mposhtur Francën në finale,…

Është numër i lartë, le t’i numërojmë titujt e Leo Messit në karrierën e tij

Lionel Messi më në fund e ka realizuar ëndrrën e tij më të madhe të karrierës profesionale. Ai sot është…

Mbappe i kundërpërgjigjet Messit, shënon për 3-3

Nuk ka të ndalur dramaticiteti në finalen e madhe të Kupës së Botës ndërmjet Francës dhe Argjentinës. Kylian Mbappe ka…

Leo Messi kalon Argjentinën në epërsi

Ka ndryshuar rezultati në finalen e Kupës së Botës ku po ballafaqohen Argjentina dhe Franca. Lionel Messi e ka kaluar…

Messi e Mbappe udhëheqin sulmet e finales së madhe, formacionet e mundshme

Lionel Messi do të kërkojë që ta shtojë në koleksionin e tij trofeun e vetëm të munguar, atë të Kupës…

Messi: S’ka justifikime, kjo është goditje e rëndë

Lionel Messi ka pranuar se po e përjeton shumë rëndë humbjen e Argjentinës nga Arabia Saudite në ndeshjen e parë…

Vetëm një gol i realizuar në pjesën e parë mes Argjentinës dhe Arabisë Saudite

Kanë përfunduar me vetëm një gol të shënuar 45 minutat e ballafaqimit ndërmjet Argjentinës dhe Arabisë Saudite. Goli i vetëm,…

Messi: Ky është Botërori im i fundit, dua ta realizoj ëndrrën time të madhe

Duke folur përpara ndeshjes së parë të Argjentinës në Kupën e Botës 2022 kundër Arabisë Saudite, Lionel Messi ka pranuar…