“Ndërrimi i foshnjes” në QKUK, keqinformim nga infermierja

Një keqinformim nga infermierja ka shkaktuar skandal në Klinikën e Gjinekologjisë në QKUK. Dhënia e paautorizuar e informatave dhe ngatërrimi…

Nga shkëlqimi në falimentim, historia e Tyson që mbush sot 56 vjeç

Michael Tyson u lind pikërisht më 30 qershor të vitit 1966. Ai është një ish-boksier profesionist amerikan i cili konkurroi…

Femra, ora e lindjes zbulon të vërtetën për ju

Ne e dimë që nën-shenja e Zodiakut përcaktohet nga ora e lindjes, por tregon shumë edhe për karakterin tonë. Tiparet…

​59 vjet nga lindja e heroit Agim Ramadani

Heroi i luftës Agim Ramadani – Katana  u lind më 3 maj 1963 në Zhegër të Gjilanit. Shkollimin fillor e…

Jeni lindur ditën apo natën? Ja çfarë do të thotë për personalitetin tuaj

Të gjithë e dimë se cila është shenja e jonë e horoskopit, por ja çfarë tregon koha e ditës kur…

Lindja e presidentit të parë të SHBA-ve

Si sot 288 vjet më parë, më 22 shkurt të vitit 1732 lindi në Westmoreland të shtetit Virginia, George Washingtoni,…

​251 vjet nga lindja e Beethovenin

Më 16 dhjetor 1770, në Këln, u lind Ludwig van Beethoven, kompozitor e pianist, figurë e rëndësishme në tranzicionin midis…

Zbuloni se çfarë sekreti fshehin dy shifrat e fundit në datën tuaj të lindjes

Dy shifrat e fundit në datën e lindjes tregojnë pesë elementët bazë që përcaktojnë ngjarjet më të rëndësishme në jetë.…

28-vjeçarja afgane lind foshnjën në QKUK

Një shtetase afgane ka lindur foshnjën e saj në Qendrën Klinike Universitarë të Kosovës (QKUK). Kështu kanë bërë të ditur…

Nëse jeni lindur këto ditë të muajit, fati juaj është i veçantë

Njerëzit e lindur në ditën 1, 10, 19 ose 28 të muajit kanë një dhuratë dhe vulë të veçantë të…