Mbledhja e përbashkët e Kuvendit të Kosovës dhe atij të Shqipërisë më 27 nëntor

Në shënim të 110-vjetorit të Pavarësisë Shqipërisë, të dielën, më 27 nëntor 2022, në orën 10:00, në Kuvendin e Republikës…

Konjufca në Tiranë: Me Shqipërinë duhet të jemi brenda një kornize ndaj Serbisë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka kërkuar që Kosova dhe Shqipëria të jenë brenda një kornize sa i…

​Kuvendi i Kosovës dhe ai i Shqipërisë sot do të nënshkruajnë memorandum bashkëpunimi

Sot në Tiranë, kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca dhe kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë, Lindita Nikolla, do të…

Mbledhja e përbashkët e dy kuvendeve Shqipëri- Kosovë në nëntor

Kuvendi i Shqipërisë nisi sot punimet e sesionit të tretë të legjislaturës së dhjetë. Në nisje të seancës, kryetarja e…

Dokument sekret- politikani I.M bashkëpunëtor i ish-Sigurimit të Shtetit

Lindita Nikolla kryetare e Parlamentit të Shqipërisë ka njohur kryetarët e grupeve parlamentare me dosjen e AIDSKSH për një politikan…

Shqipëria i bën thirrje Këshillit të Evropës për pranimin e Republikës së Kosovës

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla kujtoi sot ditën e anëtarësimit me të drejta të plota të Shqipërisë në Këshillin e…

Nikolla: Shqipëria e përkushtuar për të lobuar për pranimin e Kosovës në KiE

Delegacioni i Kuvendit të Republikës së Kosovës në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Evropës, i përbërë nga Saranda Bogujevci, si…

​Zelensky sot me video-mesazh nga Kievi për shqiptarët

Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet sot në seancë të posaçme plenare, ku pritet që presidenti i Ukrainës Volodimir Zelensky…

Nikolla dënon sulmin ndaj Policisë së Kosovës

Kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë, Lindita Nikolla ka dënuar sot sulmin ndaj Policisë së Kosovës. “Sulmi ndaj autoriteteve të Policisë,…