Gjykata jep vendimin lidhur me përfundimin e hershëm të sezonit në Ligue 1

Lyon, Toulouse dhe Amiens, tre klubet që apeluan vendimin për përfundimin e hershëm të Ligue 1, kanë parë apelin e…

Shumë skuadra franceze të pakënaqura me përfundimin e kampionatit

Anulimi i sezonit në Ligue 1 si renditje përfundimtare tabelën aktuale, ka shkaktuar zemërim të madh te disa klube. Ato…

PSG shpallet edhe zyrtarisht kampion i Francës

Ka mbaruar pak më parë Këshilli Administrativ i Ligue 1. PSG është kurorëzuar zyrtarisht kampion i sezonit 2019-2020 në Francë.…

Franca e shpall të mbyllur kampionatin me tabelën aktuale

Liga e Francës ka anuluar sezonin shkaku i pandemisë së koronavirusit duke e përfunduar me renditjen aktuale. Paris Saint Germain…

Ligue 1 nuk do të luajë më për këtë sezon, anulohet kampionati

Pas Holandës është Franca ajo që ka anuluar të gjitha aktivitetet sportive deri në shtator duke bërë kështu që kampionati…
error: