Krasniqi në takim me Davenport: Kërkojmë rikthim të normalitetit, shtetit ligjor dhe zhvillim të lirë të jetës

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka takuar ambasadorin e OSBE-së në Kosovë, Michael Davenport. Bashkë kanë diskutuar…

Vdes një 67-vjeçare në Dragash, dyshohet se shkak ishte dhuna në familje

Një grua 67-vjeçare  ka vdekur në fshati Kuk të Dragashit. Lajmin për Kosovapress e ka konfirmuar Shaqir Bytyqi, zëdhënës i…

Gërvalla: Asnjëherë me qetësimin e ngatërrestarëve dhe kriminelëve, vetëm me shtetin ligjor

Ministrja e Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Donik Gërvalla ka thënë se, Republika e Kosovës mbetet e përkushtuar…