Mehaj: Miratimi i Ligjit për policinë ushtarake të FSK-së, një hap drejt synimit tonë për anëtarësim në NATO

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj ka falënderuar deputetët që i kanë dhënë mbështetje miratimit dhe hyrjes në fuqi të Ligjit…

Miratohet ligji për dërgimin e Forcës së Sigurisë jashtë vendit

Ministri I Mbrojtjes Armend Mehaj, ka theksuar se pas miratimit të ligjit për dërgimin e Forcës së Sigurisë jashtë vendit,…

​Sindikata e Administratës nuk e di kush është në grevë

Greva e përgjithshme në vend ka hyrë në javën e katërt, e në këtë grevë përveç SBAShK-ut, janë edhe punëtorët…

IML synon shërbime mjeko-ligjore sipas standardeve ndërkombëtare

Instituti i Mjekësisë Ligjore (IML) synon të ofroj shërbime mjeko-ligjore në përputhje me praktikat më të mira ndërkombëtare, të cilat…

Murati: Mësimdhënësit me Ligjin për Pagat do ta kenë koeficientin më të lartë

Ministri i Financave, Hekuran Murati ka thënë se mësimdhënësit me Ligjin për Pagat do ta kenë koeficientin më të lartë.…

Përkrahet iniciativa për sundimin e ligjit në Ballkanin Perëndimor

Iniciativa për sundimin e ligjit në Ballkanin Perëndimor ofron përkrahje për prokurorët e Prokurorisë Speciale. Kjo u bë e ditur…

Haradinaj, Kurtit: Fajin mos e kërko te punëtorët por te vetja

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj, i’u është drejtuar kryministrit Kurti përmes një postimi në Facebook duke i kërkuar atij që…

Grupi i fëmijëve kërkon nga MASHTI që të shmang grevën në arsim

Grupi përfaqësues i fëmijëve “Respect Our Rights” – ROR kërkon nga Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, që të…

Ministri Sveçla takon zv. Ndihmës Sekretaren e SHBA-së në Byronë Ndërkombëtare të Narkotikëve dhe Çështjeve të Zbatimit të Ligjit, Johnson.

,,Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka pritur një delegacion amerikan të prirë nga, Zv. Ndihmës Sekretarja e Shtetit,…

​Dita kur Anglia ndaloi duhanin në hapësirat e brendshme publike

Më 1 korrik 2007 pirja e duhanit në Angli ndalohet në të gjitha hapësirat e brendshme publike. Që nga ai…