Peja hakmerret ndaj Golden Eagle Yllit, shpallet kampione e Ligës Unike

Golden Eagle Ylli nuk ka arritur që ta mbrojë titullin e kampionit në Ligën Unike, të cilin e kishte fituar…

Prizreni 16 fiton ndeshjen ndaj Teutës, renditet i treti në Ligën Unike

Ka përfunduar ndeshja mes klubit të basketbollit Prizreni 16 dhe atij të Teutës, përballje kjo e vlefshme për vendin e…

​Sot zhvillohet finalja e madhe e Ligës Unike

Dy skuadrat kosovare, Golden Eagle Ylli dhe Peja kanë arritur në finale të “Final Four” të Ligës Unike, në edicionin…

Mësohen skuadrat finaliste të Ligës Unike, spektakli është i garantuar

Në një ndeshje shumë interesante, Peja ka mundur Prizrenin 16 me rezultat 98:94 (23:24, 23:23, 22:28, 30:19), duke u kualifikuar…

Sot mësohen dy finalistët e Ligës Unike

Sot do të jetë koha për Final 4 të Ligës Unike, ku edhe do të përcaktohen dy skuadrat të cilat…

Liga Unike dhuron shumë marramendëse për skuadrat e Final 4

Më datat 20 dhe 21 prill do të organizohet Final 4 i Ligës Unike, ku do të zhvillohet në palestrën…

Nën këtë logo do të zhvillohet “Final Four” i Ligës Unike

Të enjten në Konferencën për Media për organizimin e Final 4 të Ligës Unike është zbuluar edhe Logo e Final…

“Final Four” i Ligës Unike zhvillohet në Pejë, zbulohet çmimi i biletave dhe detaje të tjera

Për herë të parë Federata e Basketbollit të Kosovës do të organizojë turneun “Final Four” në kuadër të Ligës Unike…

“Final Four” e Ligës Unike do të zhvillohet në Pejë

Liga Unike, përkatësisht faza “Final Four” e saj do të zhvillohet në palestrën “Karagaçi” në Pejë. Lajmi e ka konfirmuar…

Teuta në gjysmëfinale të Ligës Unike

Teuta ka mundur Tirana Neptun me rezultat 73:78 (12:23, 15:17, 19:18, 27:20), për të depërtuar në gjysmëfinale të Ligës Unike.…