Sot hidhet shorti i Ligës së Konferencës, Ballkani mëson kundërshtarët e grupit

Ballkani tashmë është futur në histori të futbollit të Kosovës pasi është kualifikuar në fazën e grupeve të Ligës së…

HISTORIKE/ Ballkani rrëzon Shkupin dhe kualifikohet në grupet e Ligës së Konferencës

Ëndrra është bërë realitet. Kampioni i Kosovës Ballkani do të jetë pjesë e fazës së grupeve të Ligës së Konferencës…

Ballkani luan ndaj Shkupit për të bërë histori

Sonte me fillim nga ora 20:00 do të zhvillohet ndeshja kthyese ndërmjet Ballkani dhe Shkupit, e vlefshme për play-off-in e…

Formacionet zyrtare të ndeshjes Shkupi-Ballkani

Finalet e play off-it të Ligës së Konferencës kanë vendosur përballë njëra-tjetrës dy skuadrat shqiptare, Shkupin dhe Ballkanin. Kampioni i…

Plepolli: Ballkani të ketë kujdes nga kundërsulmet e Shkupit

Ka mbetur edhe pak kohë deri te fillimi i ndeshjes së Ligës së Konferencës ndërmjet Shkupit dhe Ballkanit. Kjo ndeshje…

Formacionet e mundshme të ndeshjes Shkupi-Ballkani

Finalet e play off-it të Ligës së Konferencës kanë vendosur përballë njëra-tjetrës dy skuadrat shqiptare, Shkupin dhe Ballkanin. Kampioni i…

Afro tre milionë euro për Ballkanin nëse e eliminon Shkupin nga Liga e Konferencës

Kampioni i Superligës së Kosovës, Ballkani, e ka prekur fazën e play-offit të kualifikimeve drejt Ligës së Konferencës, pasi që…

Liga e Konferencës/Shkëndija e pafat, eliminohet nga AIK në penallti

Një tjetër skuadër shqiptare ka garuar sot në Ligën e Konferencës, ku edhe e gjeti eliminimin në fazën e penalltive.…

Ballkani barazon rezultatin, shumë afër kualifikimit në play-offin e Ligës së Konferencës

Kampioni i Superligës së Kosovës ka arritur ta gjejë golin e parë të ndeshjes në stadiumin “Torsvollur”. Skuadra e Ballkanit…

Liga e Konferencës/Shkëndija barazon si mysafire e AIK

Skuadra shqiptare nga Maqedonia e Veriut, Shkëndija, ka vazhduar me paraqitje solide në garat evropiane. Shkëndija e ka kryer me…