Liga e Konferencës, nga sot fillon faza e grupeve

Përveç Ligës së Kampionëve, po ashtu do të fillojë edhe sezoni i ri i Ligës së Konferencës, ku do të…

Bodo/Glimt – Prishtina, bardhekaltërit kërkojnë play-off-in e Ligës së Konferencave

Kampioni i Kosovës në futboll do të kërkojë që ta vazhdojë ëndrrën evropiane duke kaluar edhe një hap më tutje…

Në prani të tifozëve në “Fadil Vokrri” Prishtina kërkon fitore ndaj Connahs

Prishtina do ta zhvillojë sot ndeshjen e parë të raundit të dytë të Ligës së Konferencave dhe do të ballafaqohet…

​Rivalët e të gjitha skuadrave shqiptare në Ligën e Konferencave

Është hedhur në Nyon të Zvicrës shorti për raundin e tretë eliminator të Ligës së Konferencave. Eventi më i ri…

​E konfirmuar, Prishtina mëson kundërshtarin e raundit tjetër në Ligën e Konferencave

E konfirmuar, Prishtina mëson kundërshtarin e raundit tjetër në Ligën e Konferencave Nëse skuadra e Prishtinës ia del që ta…

​Këta janë kundërshtarët e mundshëm të Prishtinës nëse del triumfuese ndaj Connahs

Nesër me fillim nga ora 18:00 Prishtina do të zhvillojë ndeshjen e parë kundër skuadrës nga Uellsi Connahs në kuadër…

​Drita dhe Llapi synojnë të vazhdojnë tutje në Ligën e Konferencave

Futbolli kosovar do të përfaqësohet sot në Evropë Dritën dhe Llapin në garën e quajtur Liga e Konferencave. Drita do…