Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

​Startojnë sfidat e Ligës së Kampionëve, përballen Chelsea – Porto dhe PSG – Bayern

Kanë filluar dy ndeshjet e mbrëmjes së sotme në kuadër të garës më prestigjoze evropiane, Ligës së Kampionëve. Bayerni, Psg,…

​Chelsea kërkon gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve ndaj Portos, formacionet zyrtare

Fitorja me rezultat 2-0 në ndeshjen e parë ia siguron Chelseat një qetësi relative në ndeshjen kthyese ndaj Portos në…

Agjenti i Hakimit: Me formën e tanishme, Interi do ta fitonte Ligën e Kampionëve

Agjenti i Achraf Hakimit pohon se nëse Interi do të kishte arritur të qëndronte në Ligën e Kampionëve, ata do…

​Real Madridi i përgjysmuar për ndeshjen kundër Liverpoolit

Real Madridi po përballet me një numër mungesash të mëdha para ndeshjes së dytë të çerekfinales së Ligës së Kampionëve…

​Liga e Kampionëve, Liverpoolin e pret punë e vështirë në “Anfield” ndaj Realit, City mezi fiton ndaj Dortmundit

Të martën u zhvilluan dy ndeshjet e para çerekfinale të Ligës së Kampionëve ku u ballafaquan Real Madridi me Liverpoolin…

Liga e Kampionëve, mbyllen pjesët e para të dy ndeshjeve, këto janë rezultatet

Ka përfunduar pjesa e parë në dy ndeshjet e Ligës së Kampionëve ku po ballafaqohen Real Madridi me Liverpoolin dhe…

Wenger parashikon finalen e Ligës së Kampionëve, do të ishte spektakolare

Sot në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti i Ligës së Kampionëve ku edhe u caktuan çiftet çerekfinale të kësaj…

Sot mësohen çiftet çerekfinaliste në Ligën e Kampionëve dhe Ligën e Evropës

Pasi i mësuam çerekfinalistët në të dy kompeticionet evropiane, si në atë të Ligës së Kampionëve, po ashtu edhe në…

​Finalja e Ligës së Kampionëve mund të luhet me praninë e tifozëve!

Burimet nga brenda organeve të UEFA-së thuhet se janë optimiste për një numër të reduktuar tifozësh që mund të jenë…

​Liga e Kampionëve, këto janë skuadrat çerekfinaliste, nesër kompletohet kjo fazë

Kanë mbetur për t’u zhvilluar vetëm edhe dy ndeshje në mënyrë që të kompletohet faza çerekfinale e Ligës së Kampionëve…
error: