Raportohet se lidhja e Messit me lojtarët e Barcelonës është ftohur

Një vit pasi i dha fund kapitullit të tij 20-vjeçar në Barcelonë, mund të thuhet se Lionel Messi nuk i…

Si t’i qaseni një romance në vendin e punës

Ka mjaft njerëz që e takojnë partnerin e tyre në vendin e punës. Ende një gjë e tillë shihet vrenjtur,…

Pa këta tre elementë lidhja juaj me partnerin do të dështojë

Çiftet që kanë arritur t’i sigurojnë ato kanë më shumë gjasa të qëndrojnë bashkë më gjatë. Të gjithë kemi nevoja…

Fotoja juaj dhe e partnerit mund të zbulojë nëse jeni një çift i mirë

Mund të ketë shumë arsye për të parashikuar fundin e një lidhjeje, dhe autorja e njohur dhe terapistja për marrëdhënie…

Pse qëndroni në një lidhje ku nuk jeni të lumtur?

Nëse vini re se po qëndroni në një marrëdhënie romantike, miqësore dhe biznesi që nuk ju kënaq ose mund të…

Momenti kur kryeministri Kurti ia lidh këpucët nipit të Astrit Deharit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, bashkë me kryeparlamentarin, Glauk Konjufca, ministra , deputetët e anëtarë të Vetëvendosjes kanë bërë homazhe…

Anëtari i VV-së që synoi kandidaturën për kryetar Komune në Mitrovicë, lidhë koalicion me LDK-në

Fatmir Hasani, anëtar i Lëvizjes Vetëvendosje, ka arritur marrëveshje me kandidatin e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK)së për kryetar të…

Sekretet për një lidhje apo martesë që nuk duhet t’i zbulohen askujt

Shumica e ekspertëve besojnë se disa detaje nga një lidhje dashurie ose martese duhet të mbeten ende midis partnerëve dhe…

Qytetarët janë lidhur ilegalisht në gypin e ujit të QKUK-së

Derisa po vazhdojnë punimet në rrugën “Muharrem Fejza”, drejtori i Investimeve Kapitale në Komunën e Prishtinës, Gëzim Rafuna Mehmeti, tregon…

Nëse burri juaj bënë këto gjëra, ai nuk ju respekton më

Respekti reciprok është baza e çdo marrëdhënieje, përfshirë martesën. A keni filluar të vëreni që burri juaj tregon përbuzje, ju…