Ceremonia për shënimin e 143 vjetorit të Lidhjes së Prizrenit

Për nder të 143 vjetorit të Lidhjes së Prizrenit, organizohet një ceremoni për shënimin e këtij përvjetori. Marrin pjesë Kryetari…

Para nisjes për në Tiranë, Kurti bën homazhe te Lidhja e Prizrenit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti do të marr pjesë në Samitin e Krerëve të Ballkanit Perëndimor që do të mbahet…

143 vjet nga formimi i Lidhjes së Prizrenit

143 vjet më parë, pra më 10 qershor 1878 filloi organizimi dhe themelimi i Lidhjes Shqiptare të Prizrenit. Është kjo…

Vjosa Osmani: Lidhja e Prizrenit ishte thirrje për rizgjim kombëtar

Për nder të 142-vjetorit të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit, sonte në Prizren është hapur ekspozita “Personalitetet e Lidhjes Shqiptare të…

Hoti deklarohet me rastin e 142-vjetorit të Lidhjes së Prizrenit

Kryeministri Avdullah Hoti ka deklaruar se Lidhja Shqiptare e Prizrenit ka qenë lëvizja më e kompletuar për shtetin shqiptar pas…

Thaçi kujton 142-vjetorin e themelimit të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka deklaruar sot se Lidhja Shqiptare e Prizrenit ishte organizata më e rëndësishme politike, ushtarake…

Haradinajt sërish i del punë me zonjën nga Vlora

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj edhe këtë përvjetor të Lidhjes së Prizrenit është përballuar me zonjën nga Vlora e cila…

Haradinaj: Themelet e Shqipërisë së re janë vendosur në Prizren

Në 142 vjetorin e Lidhjes Shqiptare të Prizrenit, kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka bërë homazhe te shtatoret e Abdyl…

Veseli nga Lidhja e Prizrenit: Një histori që harrohet gjithmonë riciklohet

Në 142 vjetorin e  formimit të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit, kryetari i Partisë Demokratikë të Kosovës, Kadri Veseli ka bërë…
error: