Shënohet Dita e Tokës, ministri Aliu kërkon vetëdijesim për ta ruajtur ambientin

Me rastin e 22 Prillit, “Ditës Ndërkombëtare të Tokës”,  Ministria e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës në bashkëorganizim me MASHT-in,…

Aliu: Arifi s’kishte gatishmëri për unifikim të shqiptarëve në Luginë

Ministri i Mjedisit Liburn Aliu ka hedhur poshtë akuzat e Shqiprim Arifit se ka ndërhyrë në skenën politike në Luginë…

Ministri Aliu: Rruga Prishtinë – Podujevë pritet të përfundojë brenda dy muajve

Ministri i Infrastrukturës, Liburn Aliu ka bërë të ditur se rruga magjistrale Prishtinë-Podujevë pritet të përfundojë brenda dy muajve. Megjithatë…

Ministri Aliu thotë se shqetësimet e banorëve të lagjes “Kalabria” për planin rregullues po i trajtojnë me prioritet

Pas protestës së banorëve të lagjes “Kalabria” në Prishtinë para Ministrisë së Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës për mos shfuqizim…

Aliu: Me shpronësim të pronave është zhbllokuar terminali doganor në Han të Elezit

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu në një konferencë për media, ka folur për problemet që ishin…

​AAK bojkoton mbledhjen, kërkon të raportoj ministri Aliu, jo zëvendësi i tij

Gjatë raportimit të zëvendës ministrit të Infrastrukturës, Hysen Durmishi në Komisionin për Mbikëqyrje të Financave Publike, deputetja nga AAK-ja Albana…

​Kurti: Jemi të përkushtuar për avancimin e sistemit për menaxhimin e trafikut ajror

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, së bashku me ministrin e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu dhe…

Kurti takohet me drejtorin e Agjencisë së Shërbimit të Navigacionit Ajror

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka vizituar paraditen e sotme Agjencinë e Shërbimeve të Navigacionit Ajror. Kryeministri Kurti, bashkë me…