Kuvendi nuk miraton rezolutën e Vetëvendosjes për parimet e reciprocitetit

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu kërkoi që të votohet një rezolutë e cila sipas tij do të ndërtojë një…

Aliu kërkon rikthimin e reciprocitetit, kritikon Hotin se po pranon çdo kusht të Vuçiqit

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu ka kritikuar qeverinë Hoti për largimin e masave të reciprocitetit ndaj Serbisë. Deputeti opozitar…

​Aliu: Atyre që duan ta copëtojnë vendin u themi provoni nëse ua mban, këtu na ke

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, në tubimin që po mbahet për të shënuar 21-vjetorin e çlirimit të vendit dhe…

Aliu: Serbia tashmë po i referohet Kosovës si “Republika e Kosovës”

Në seancën parlamentare që po drejtohet sot nga kryetarja e kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, deputeti i VV-së Liburn Aliu…

Rasim Aliaj: Peticioni i LVV-së me peshë zero, nuk ndryshon situatën politike

Pavarësisht se peticionet nënshkruhen nga qytetarët e Kosovës, jo rrallë herë ka ndodhur që ato të mos të përfillen. Kështu…

LVV me peticion kërkon zgjedhje, Aliu thotë se nuk do të përdorin mjete tjera

Hapi i parë i Lëvizjes Vetëvendosje për të shprehur kundërshtinë ndaj vendimit të Gjykatës Kushtetuese, do të jetë një peticion…

Lëvizja Vetëvendosje nis peticion për mbajtjen e zgjedhjeve

Lëvizja Vetëvendosje do të nisë një peticion online për mbajtjen e zgjedhjeve. Kjo pas vendimit të marra nga Gjykata Kushtetuese…

Qeverisë i kërkohet sërish që ish-Burgu i Qarkut në Prishtinë të shpallet muze

Qeverisë në detyrë i është kërkuar sërish që ish Burgu i Qarkut në Prishtinë të shpallet muze. Kjo kërkesë ekzekutivit…