Aliu akuzon Hotin se i dha “hise” Serbisë në Liqenin e Ujmanit

Lëvizja Vetëvendosje ka akuzuar kryeministrin Avdullah Hoti se i ka dhënë “hise” Serbisë në Liqenin e Ujmanit. Kjo parti opozitare…

Aliu: Të paaftët po bisedojnë me Serbinë, rrëzimi i Qeverisë Hoti varet nga PDK

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu në një intervistë për KosovaPress, deklaron se bisedimet mes Kosovës dhe Serbisë nuk ka…

Vetëvendosje thotë se PDK sot është sikur PSD në qeverisjen e kaluar

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu ka thënë se Partia Demokratike e Kosovës praktikisht është pjesë e qeverisë aktuale. Sipas…

Aliu: Të stërvjetëruarit politik në Kosovë përpiqen të nënshkruajnë marrëveshje të dëmshme me Serbinë

Pesë vjet pas nënshkrimit të marrëveshjes në mes të Kosovës dhe Malit të Zi për shënjim të kufirit, Lëvizja Vetëvendosje…

PDK e VV përplasen në Komisionin hetimor të privatizimit, shkak një fjali

Partia Demokratike e Kosovës ka insistuar që të hiqet fjalia “ndikimi i grupeve të caktuara dhe të fuqishme” tek pika…

Aliu: Pasiguria në Kosovë për shkak të COVID-19, tejkalohet vetëm me largimin e Qeverisë Hoti

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu ka deklaruar se vendi po shkon drejt gjendjes së pasigurisë, për shkak të rritjes…

Kuvendi nuk miraton rezolutën e Vetëvendosjes për parimet e reciprocitetit

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu kërkoi që të votohet një rezolutë e cila sipas tij do të ndërtojë një…

Aliu kërkon rikthimin e reciprocitetit, kritikon Hotin se po pranon çdo kusht të Vuçiqit

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu ka kritikuar qeverinë Hoti për largimin e masave të reciprocitetit ndaj Serbisë. Deputeti opozitar…

​Aliu: Atyre që duan ta copëtojnë vendin u themi provoni nëse ua mban, këtu na ke

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, në tubimin që po mbahet për të shënuar 21-vjetorin e çlirimit të vendit dhe…