LVV e bindur se nuk do t’i kenë problem votat për formimin e qeverisë dhe presidentin

Lëvizja Vetëvendosje është e bindur se nuk do të kenë asnjë problem për formimin e qeverisë dhe zgjedhjen e presidentit,…

Liburn Aliu në Kuvend: Për pak energji po shkatërrohen lumenjtë

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu u shpreh kritik për dhënien licencave afatgjate për prodhimin e energjisë elektrike ndërmarrjes “KELKOS…

Aliu: Sikur fituam Podujevën me mbi 50 për qind, do të fitojmë në tërë Kosovën

Ushtruesi i detyrës së shefit të Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Liburn Aliu, ka folur rreth fitores së kësaj partie në…

Aliu: Rakiq u deklarua dje në kundërshtim me Kushtetutën e Kosovës, Hoti asnjë reagim

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu ka folur për deklarimet e djeshme të zëvendëskryeministrit të Kosovës, Goran Rakiq i cili…

​Aliu kërkon sërish shkarkimin e Selmanajt: Pozicioni i tij është fyerje për viktimat e krimeve të Serbisë

Ushtruesi i detyrës së Shefit të Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Liburn Aliu ka kërkuar edhe njëherë shkarkimin e Driton Selmanaj…

​Kuvendi sot mban seancë, Hoti në dy interpelanca

Kuvendi i Kosovës do të mblidhet sërish sot. Kryeministri Avdullah Hoti në ora 10:00do të përballet me deputetët për dy…

Liburn Aliu: Kosova të rishikojë çështjen e negociatave me Serbinë

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, tha sot se pas deklaratave të Ivica Daciq rreth fshehjes së lokacioneve të varrezave…

Aliu: Zero investime në Trepçë, kjo është përpjekja e shtetit për integrim të veriut

Në debatin parlamentar për problemet e shqiptarëve në veri të vendit, lidhur me pengesat që i kanë për kthim në…

Liburn Aliu: Serbia po blen dronë nga Kina për t’i përdorur kundër Kosovës

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Liburn Aliu dhe kolegu i tij nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës Arben Gashi janë…