Aliu: Punimet janë intensifikuar në të gjitha llotet në rrugën Prishtinë-Podujevë

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu, ka thënë se po bëjnë çmos që punimet për zgjerimin e…

Përfundon procedura e shpronësimit për rinovimin e stadiumit “Adem Jashari”

Stadiumi “Adem Jashari” në Mitrovicë tash e disa vite ka mbetur jashtë funksionimit për shkak të demolimit të tij, por…

“Tmerruese”, ministri Aliu reagon pas dëshmisë së Abrahams në Gjykatën Speciale

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Librun Aliu, ka reaguar pas dëshmisë së zyrtarit të Human Rights Watch, Frederick…

Konferencë për media e ministrit Aliu dhe shefave të bashkëpunimit, Bianciardit dhe Baumann

https://www.youtube.com/live/4pPl0JIqnyE?fbclid=IwAR3I7TKUz99jQ2GQ7EL9xtzniawvc4PQARqewn_E9DaPXCWZhF1aayrwsE4

Liburn Aliu takon Ali Ahmetin, flasin për rrugën Prizren-Tetovë

Ministri i Infrastrukturës në Kosovë, Liburn Aliu të mërkurën ka qëndruar në Maqedoni të Veriut, ku është takuar me zëvendëskryeministrin…

Në gusht pritet të nisin të gjitha fluturimet në korridorin ajror Kosovë-Shqipëri

Marrëveshja për korridorin ajror ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë ende nuk është duke u zbatuar në tërësi. Ujdia ndërmjet autoriteteve të…

Aliu: Lajmi se ministria ka importuar shtylla prej Serbisë është dezinformatë

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu, ka thënë se lajmi se kjo ministri ka importuar shtylla prej…

Aliu pezullon pëlqimin mjedisor për një incenerator në Ferizaj, shkarkohen dy komisione

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu, ka pezulluar pëlqimin mjedisor për ndërtimin e një inceneratori termik për…

Reagimi i Aliut për shtyllat e ndriçimit në autostradën e Gjilanit të ardhura nga Serbia

Ministri i Mjedisit, Planikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu, ka thënë se nuk ka qenë në dijeni se shtyllat e…

Ministria e Mjedisit pezullon pëlqimin mjedisor për ndërtimin e inceneratorit në Ferizaj

Ministri i Mjedisit, Planikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu, ka bërë të ditur se kanë pezulluar pëlqimin mjedisor për ndërtimin…