Lezhë, sekuestrohet armë, drogë e municion luftarak, arrestohen dy persona

Një 30-vjeçar u arrestua në Lezhë për veprat penale “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të policisë së rendit publik”, “Mbajtja…

Përmirësohet situata nga reshjet në qarkun Shkodër dhe Lezhë! Tërhiqet uji, rrugët bëhen të kalueshme

Mungesa e shiut, ka sjellë përmirësim të dukshëm në qarkun e Lezhës duke tërhequr ujin nga banesat dhe duke bërë…

Shqipëri, përplasi për vdekje ish-kunatin, 32 vjeçari dënohet me 30 vjet burgim

Gjykata e Lezhës ka dënuar me 30 vjet burgim A.K, i cili ka përplasi për vdekje me makinë ish-kunatin e…