Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Shoqëria Civile: Të tërhiqet iniciativa për ndryshimin e Ligjit për Zgjedhjet e Përgjithshme

Organizatat e shoqërisë civile kanë kërkuar nga Qeveria Kurti që të tërheqë iniciativën për ndryshimin e Ligjit për Zgjedhjet e…

​KQZ zëvendëson deputetët në bazë të aktgjykimit të Kushtetueses

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë zëvendësimin e deputetëve të Kuvendit të Kosovës në bazë të aktgjykimit të fundit të…

Zgjedhjet në Shqipëri, certifikohen kandidatët e VV për deputetë

Lëvizja Vetëvendosje – Qendra në Shqipëri ka bërë të ditur sot, se tre kandidatët e saj për deputetë tashmë janë…

Zyrtare: Këta janë deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje (Lista e plotë)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve publikoi rezultatet për kandidatët për deputetë dhe Lëvzija Vetëvendosje do të ketë 58 deputetë. Presidentja në…

Kurteshi: Më 14 shkurt pati vjedhje industriale të votave

Anëtari i KQZ-së nga Lëvizja Vetëvendosje, Sami Kurteshi, ka thënë se edhe në zgjedhjet e 14 shkurtit ka pasë vjedhje…

“Kurti antiamerikan”, vjen reagimi i Vetëvendosjes kundër Grenellit

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar pas akuzave të ish-emisarit amerikan për bisedimet Kosovë-Serbi Richard Grenell, se Albin Kurti gjithmonë ka qenë…

VV falënderon qytetarët: Bashkë do ta bëjmë më të mirën për vendin tonë

Lëvizja Vetëvendosje ka falënderuar elektoratin e saj për mbështetjen e fuqishme që i dhanë në zgjedhjet e 14 shkurtit, duke…

Numërohen 81.16% e votave: Vetëvendosje merr mbi 300 mijë vota

Lëvizja Vetëvendosje ka rritur bindshëm numrin e votave të fituara në krahasim me zgjedhjet e tetorit. Nga 81.16 për qind…

Formularët e rezultateve pa emrat e kandidatëve të pa certifikuar

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka aprovuar sot formularët e rezultateve të kandidatëve, ku aty nuk është lënë hapësirë për kandidatët…
error: