​LVV shtyn kuvendin zgjedhor për në tetor

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar kërkesat e gjashtë partive politike për shtyrje të kuvendeve zgjedhore. Valmira Selmani nga ZRPP…

Konjufca: Nuk e pranojmë Asociacionin serb, kjo është punë e kryer

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka deklaruar se reciprociteti do të ndodhë brenda mandatit qeverisës dhe për shkak…

Sot mbahet seanca e Kuvendit Komunal të Gjilanit për të zgjedhur kryesuesin

Asamblistët e Kuvendit Komunal të Gjilanit do të mblidhen sot për të votuar kryesuesin. Mbledhja pritet të fillojë në ora…

Lëvizja Vetëvendosje mburret me Qeverinë Kurti: Në vitin 2021 përmbushëm premtimet

Lëvizja Vetëvendosje e konsideron të suksesshme punën nëntë mujore të Qeverisë Kurti. Në partinë në pushtet vlerësojnë se kanë përmbushur…

Kurti: Buxheti mbështet prodhuesit vendor dhe bujqit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti duke folur për buxhetin e miratuar të Kosovës, ka thënë se aty gjenden fondet e…

LVV e palëkundur: S’pranojmë asnjë kushtëzim për Asociacionin

Lëvizja Vetëvendosje është e palëkundur në qëndrimin kundër themelimit të Asociacionit të komunave me shumicë serbe. Në partinë e kryeministrit…

Hidhet poshtë kërkesa e VV-së për rivotim në 23 vendvotime në Prizren

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) e ka vlerësuar të pabazuar kërkesën e Lëvizjes Vetëvendosje për anulim të rezultatit…

​Mustafa: U krijua sinergji për mos t’ia lënë Prishtinën VV-së, ja pse LDK humbi Gjilanin dhe Podujevën

Prishtina ishte ndër komunat që përmbysi rezultatin në raundin e dytë të zgjedhjeve lokale 2021. Kandidati i LDK-së, Përparim Rama…

Haskukaj në përmbyllje të fushatës: Prizrenin nuk duhet ta lëmë në duar të PAN-it

Lëvizja Vetëvendosje ka përmbyllur fushatën zgjedhore në Prizren. Para simpatizantëve të shumtë, pretendenti për kryetar, Mytaher Haskuka, tha se qytetarët…

Haskuka: E kemi kthyer besimin e qytetarëve në institucionet publike

Kandidati i LVV-së për kryetar të Prizrenit, Mytaher Haskuka me Qeverinë në Prishtinë dhe me qeverisjen lokale në Prizren e…
error: