Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

​Miratohet programi i shpenzimeve prill-qershor për RTK-në, debate për punësimet

Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere, ka miratuar në mbledhjen e sotme raportin për shpenzimet e Radio Televizionit të Kosovës…

Abazi publikon “dëshmi” për vjedhje të votave

Kandidati për deputet nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje në Shqipëri, Boiken Abazi, po vazhdon të pretendojë se po i tjetërsohen…

LVV: Ndryshimit të madh do t’i bashkërendohet edhe fitorja masive në komunat e Kosovës

Lëvizja Vetëvendosje pas fitores së shënuar në zgjedhjet parlamentare, synon fitore edhe në zgjedhjet lokale. Madje në zgjedhjet që pritet…

Abrashi: Kemi besim që sonte do të zgjidhet presidenti

Deputeti i LVV-së, Artan Abrashi tha se shumë shpejt do të fillojë seanca. Sipas tij, kontaktet dhe bisedat edhe me…

​LVV kërkon që seanca për presidentin të mbahet në ora 18:00

Lëvizja Vetëvendosje po kërkon që seanca e jashtëzakonshme për zgjedhjen e presidentit të mbahet në ora 18:00. Burimet e KosovaPress…

Kusari-Lila: Vetëvendosje do të vazhdojë iniciativën për ndryshimin e Ligjit për Zgjedhjet

Ushtruesja e detyrës së shefit të gurpit parlamentar të Lëvizjës Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila ka bërë të ditur nuk tërhiqen nga…

Besa Shahini: Albin Kurti është autoritar, populist dhe i dëmshëm

Ish-ministrja e Arsimit e Shqipërisë, Besa Shahini, përmes një postimi në rrjete sociale deklaroi se Albin Kuti është autoritar, populist…

Lëvizja Vetëvendosje s’pret probleme në zgjedhjen e Vjosa Osmanit presidente

Lëvizja Vetëvendosje po e konsideron çështje ditësh zgjedhjen e Vjosa Osmanit presidente të vendit. Në partinë e Albin Kurtin nuk…

Kurti përsërit se dialogu s’është prioritet i tij: Nuk jam për dialog që ka regjisor dhe skenarist

Derisa në Kuvend po pritet konstituimi i legjislaturës së tetë,  kreu i LVV-së po vazhdon të përsëris se dialogu nuk…

​Certifikohet rezultati, mbi 50% e votave shkojnë për Lëvizjen Vetëvendosje

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka certifikuar sot rezultatin e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të mbajtura më 14 shkurt të këtij…
error: