​Sulmi ndaj policëve në Leposaviq, njohësit e sigurisë: Ja cili është synimi i ekstremistëve serbë

Serbë me të kaluar kriminale po sulmojnë pjesëtarët e Policisë së Kosovës në veri të vendit me qëllim që të…

Pas sulmit ndaj policëve në Leposaviq, identifikohen dy persona

Policia e Kosovës ka konfirmuar se është përgjigjur me të shtëna ndaj një sulmi me veturë në një pikë kontrolli…

Sveçla për incidentin në Leposaviq: Persona me veturë tentuan t’i shmangen postbllokut policor

Policia e Kosovës tha se gjatë së hënës në Bistricë të Leposaviqit ka shtënë me armë zjarri drejt një veture,…

Serbët në Leposaviq godasin automjetin e Policisë, këta të fundit gjuajnë me armë zjarri

Një njësi policore në Bistricë të Leposaviqit, ka qenë e caktuar me detyrë zyrtare në pikë kontrolli, me qëllim të…

Sulmohet nga persona të maskuar një person në Leposaviq, ia hoqën edhe targat

Një qytetar në Leposaviq është sulmuar fizikisht nga dy të dyshuar të maskuar. Në raportin e Policisë së Kosovës bëhet…

Në magjistralen Mitrovicë–Leposaviq vendosen pika kontrolli për të garantuar qarkullimin e lirë

Policia e Kosovës ka njoftuar se, menaxhimi dhe kontrolli i situatës së sigurisë në vend vazhdon të jetë prioritet kryesor…

​KQZ e gatshme për zgjedhjet në veri, certifikon dhe 14 kandidatë të LVV-së

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është shprehur i gatshëm të organizojë zgjedhjet në katër komunat veriore të vendit të parapara të…

Krasniqi: Kandidatët tanë kanë vullnet të palëkundur për të kandiduar në zgjedhje

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka takuar kandidatët e këtij subjekti, të çertifikuar për zgjedhjet e jashtëzakonshme…

Hapet afati për regjistrimin e votuesve jashtë Kosovës për zgjedhjet për Kuvendet Komunale në Zveçan dhe Leposaviq

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve njofton se më 6 dhjetor ka filluar periudha e aplikimit për regjistrim për votim jashtë Kosovës…

KQZ-ja kufizon shpenzimet e fushatës për zgjedhjet në KK të Zveçanit e Leposaviqit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka mbajtur mbledhjen e radhës në kuadër të përgatitjeve për organizimin e zgjedhjeve të parakohshme për…