Spahiu: Aleanca ruso-serbe po lëkundet për shkak të dobësimit të Rusisë në Ukrainë

Aleanca sllave ndërmjet Serbisë dhe Rusisë është duke u lëkundur pasi kjo e fundit po dobësohet pas nisjes së agresionit…

Tjetër tërmet në Shqipëri

Një tjetër lëkundje sizmike është regjistruar në orët e para të mëngjesit në Shqipëri. Sipas EMSC, tërmeti me magnitudë 3.5…