Liga e Evropës/Leipzig e Frankfurt shënojnë fitore

Kanë përfunduar të dy ndeshjet e programit të sotëm të Ligës së Evropës me disa rezultate tejet interesante, të vlefshme…

​PSG me shumë mungesa sonte kundër RB Leipzig, formacionet zyrtare

Gjigandi francez Paris Saint-Germain do të zhvillojë ndeshje sot si mysafirë kundër skuadrës gjermane RB Leipzig, e vlefshme kjo për…

PSG me shumë mungesa sonte kundër RB Leipzig

Gjigandi francez Paris Saint-Germain do të zhvillojë ndeshje sot si mysafirë kundër skuadrës gjermane RB Leipzig, e vlefshme kjo për…

PSG udhëton drejt Leipzig pa Messin

Lionel Messi është duke u rikuperuar nga tërheqja e muskulit dhe problemet në gju, dhe tani është konfirmuar që ylli…

Leipzigu “kafshatë” e lehtë për Bayernin

Bayerni ka regjistruar një fitore shumë më të lehtë se sa pritej ndaj RB Leipzigut në Bundesligën gjermane. “Bavarezët” kanë…

Bayern Munich-Leipzig, derbi i Bundesligës gjermane

Bundesliga gjermane rikthehet sot me disa ndeshje interesante, ku kryesorja do të jetë ajo mes skuadrës së RB Leipzig dhe…

Leipzig gjunjëzohet në Mainz

Surpriza më e madhe e xhiros së parë të Bundesligës gjermane u përgatit nga Mainz me fitoren ndaj Leipzigut të…

Marsch pranon të bëhet trajneri i ri i RB Leipzig

Pas lajmit se Nagelsmann do të largohet në fund të këtij sezoni, RB Leipzig ka gjetur zëvendësimin e tij. Skuadra…

Leipzig kërkon të mbajë hapin me Bayernin, sot luan kundër Hoffenheim

Bundesliga gjermane rikthehet sot me një ndeshje interesante në kuadër të xhiros së 29-të, ku RB Leipzig pret në “Red…

Liverpool – Leipzig, formacionet zyrtare, nuk ka vend për Shaqirin

Pas fitores në ndeshjen e parë me rezultat 2-0, Liverpooli kërkon që ta sigurojë kualifikimin për në fazën çerekfinale të…