Liverpool, City dhe Arsenal synojnë yllin e Leicester

Tre gjigandët anglez, Liverpool, Manchester City dhe Arsenal janë duke synuar për të nënshkruar me mesfushorin e Leicester Cityt Youri…

​Tottenhami shënon fitore senzacionale ndaj Leicesterit në “King Power”

Tottenhami ka shënuar një fitore senzacionale me përmbysje të rezultatit duke fituar në fund 3-2, në ndeshjen e zhvilluar të…

Derbi Leicester-Tottenham, formacionet zyrtare

Leicester City e pret Tottenhamin në xhiron e radhës të Premier Ligës, ndeshje kjo e cilat starton nga ora 20:30…

Eriksen shumë afër arritjes së marrëveshjes me skuadrën e madhe angleze

Ish-mesfushori i Tottenhamit dhe Interit, Christian Eriksen raportohet se po i afrohet një rikthimi në Premier Ligë. Eriksen, 29 vjeç,…

Lookman i sjell fitoren e madhe Leicesterit ndaj Liverpool-it

Futbollistët e Leicester City mposhtën sonte Liverpool 1:0, në xhiron 20 të Premier Ligës angleze. Mysafirët e nisën ndeshjen fuqishëm…

Derbi mes Leicester e Liverpool, ja formacionet e mundshme

Sonte me fillim nga ora 21:00 do të zhvillohet derbi mes skuadrës së Leicester Cityt dhe gjigandit anglez Liverpool, e…

Premier Liga refuzon kërkesën për shtyrjen e ndeshjes Leicester-Tottenham

Premier Liga e Anglisë ka refuzuar kërkesën e Tottenhamit dhe Leicester Cityt që ndeshja e së enjtes të shtyhet për…

​Këto janë sfidat më interesante në kuadër të Europa Ligës

Pas ndeshjeve të Ligës së Kampionëve, sot do të kompletohet faza e 1/16 edhe në Europa Ligë, aty ku nuk…

Hidhet shorti i Carabao Cup, derbi mes Liverpool e Leicester Cityt

Sot është mbajtur ceremonia e shortit të Carabao Cup, ku tanimë kemi mësuar çiftet të cilat kanë prekur fazën e…

Fillon ndeshja mes Leicester Cityt e Arsenal

Ka filluar pjesa e parë në derbin mes Leicester Cityt e Arsenal, ndeshje kjo e vlefshme për xhiron e 10…