Leeds dhe Burnley heqin dorë nga kërcënimi për veprime ligjore ndaj Evertonit dhe Premier Ligës

Leeds dhe Burnley kanë hequr dorë nga kërcënimi i veprimeve ligjore kundër Evertonit dhe Premier Ligës për financat e klubit…

Oferta e re e Barcelonës për Raphinhan, ja përgjigja e Leeds

Siç raportohet nga gazetari i njohur, Fabrizio Romano, gara për nënshkrimin e Raphinhas ende nuk ka përfunduar, pasi që gjiganti…

Leeds nuk e morri parasysh ofertën e Barcelonës për Raphinhan

Pasi ka punuar në marrëveshjen për të nënshkruar me Raphinha nga Leeds United për muaj të tërë, Barcelona duket e…

Leeds refuzon ofertën e Arsenalit për yllin brazilian

Skuadra angleze Leeds United ka refuzuar ofertën e Arsenalit për sulmuesin e krahut, Raphinha, raporton “The Athletic”. Klubi i londinez…

Evertoni thyen rregullat në Premier Ligë, Leeds dhe Burnley kërcënojnë të ndërmarrin veprime ligjore

Skuadra e Burnleyt, së bashku me Leeds United, po kërcënojnë të ndërmarrin veprime ligjore kundër Premier Ligës dhe Evertonit, pasi…

Chelsea synon t’i rikthehet fitores në Premier Ligë kundër Leeds, ja formacionet e mundshme

Sonte me fillim nga ora 20:30 stadiumi “Elland Road” do të jetë nikoqir i ndeshjes mes skuadrës së Leeds United…

Fitorja kundër Leeds jetike për Cityn, ja formacionet zyrtare

Sot me fillim nga ora 18:30 do të zhvillohet ndeshja interesante mes kampionit aktual anglez Manchester Cityt dhe skuadrës së…

Klopp paralajmëron Liverpoolin: Leeds mund të na shkatërrojë

Trajneri i Liverpoolit Jurgen Klopp e ka paralajmëruar skuadrën e tij para ndeshjes së sotme kundër skuadrës jo në formë…

Ylli i Leeds shumë afër Bayernit

Gjigandi bavarez Bayern Munich është duke përgatitur një ofertë në regjionin e 50 milionë eurove për të nënshkruar këtë janar…

Leeds-Arsenal, ja formacionet zyrtare

Me fillim nga ora 18:30 do të zhvillohet ndeshja mes skuadrës së Leeds United dhe Arsenal, e vlefshme kjo për…