Haxhi Avdyli kërkon Komision hetimor për lejet e hidrocentraleve: Ka shumë shqetësime nga qytetarët

Deputeti nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Haxhi Avduli ka iniciuar kërkesën për ngritjen e Komisionit parlamentar për lejet…

Komisioni për Shëndetësi miraton projektligjin për pandeminë

Anëtarët e të gjitha partive politike që janë pjesë e Komisionit për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale në parim kanë votuar…

Nagavci i reagon Mustafës: E pranuat se ju e prishët koalicionin me VV-në

Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, njëherësh anëtare e kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Arbërie Nagavci i ka reaguar kryetarit të LDK-së,…

Deputetët e LDK-së mohojnë pretendimet e Gjyshinces: Asgjë nuk është e vërtetë

Deputetët e Lidhjes Demokratike të Kosovës kanë mohuar se janë përfshirë në një incident me deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Gazmend…

Mustafa: Akademik Kujtim Shala mund t’i rrahë me dije të gjithë në VV

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka reaguar pas pretendimeve të deputetëve të VV-së për sulm nga Arben Gashi e Kujtim…

Të mërkurën pritet të mbahet seanca për rishikimin e buxhetit

Komisioni për të Drejtat dhe Interesat e Komuniteteve dhe Kthim sot dështoi të shqyrtonte Projektligjin për plotësimin dhe ndryshimin e…

LDK mbështet iniciativën e PDK për projektligjin për mbrojtjen e vlerave të luftës së UÇK-së

Partia Demokratike dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, po vlerësojnë se Projektligji për mbrojtjen e vlerave të luftës së UÇK-së, duhet…

PDK dhe VV kërkojnë dialog për njohje, Hoti thotë se kanë platformë Kushtetutën

Deputeti i PDK-së Enver Hoxhaj ka propozuar që të nxirret një rezolutë në Kuvendin e Kosovës për dialogun për të…

Manaj: Ulja e kriterit në 10 vjet nuk e zgjidh problemin e pensionistëve kontributdhënës

Shkëmb Manaj, deputet i LDK, tha se çështja e pensionistëve kontributdhënës nuk mund të rregullohet duhet zvogëluar kriterin e viteve…

Çfarë u tha në debatin për Telekomin në seancën e së enjtes

Kuvendi i Republikës së Kosovës, në seancën e së enjtes të drejtuar nga kryeparlamentarja Vjosa Osmani, përveç pikave të zakonshme,…
error: