Lazio arrin marrëveshje me ish-mesfushorin e Interit

Pas largimit nga Interi, mesfushori Matias Vecino është gati të nisë një fazë të re të karrierës së tij. Mesfushori…

Vedat Muriqi drejtë rikthimit te Mallorca

Skuadra spanjolle, Mallorca, është rikthyer te Lazio me një ofertë të re për Vedat Muriqin dhe bisedimet mund të avancojnë…

​Pepe Reina drejtë rikthimit në La Liga

Portieri që ka kaluar nëpër disa prej skuadrave të mëdha evropiane, Pepe Reina, pritet që karrierën ta vazhdojë në kampionatin…

Tare kapet duke u fjalosur me Lotiton në prezantimin e fanellave të reja të Lazios

Presidenti i Lazios, Claudio Lotito dhe drejtori Igli Tare u fotografuan derisa kishin një diskutim të nxehtë gjatë prezantimit të…

​Ky është klubi ku Muriqi mund ta vazhdojë karrierën

Vedat Muriqi pritet t’i bashkohet skuadrës së Lazios në kampin e tyre stërvitor parasezonal pasi Mallorca ende nuk ka dërguar…

Strakosha drejt Chelseat, Kepa bënë gati valixhet

Thomas Strakosha mësohet se është gjithnjë e më afër kalimit të Chelsea dhe kjo e detyron Kepa Arrizabalaga që të…

Vedat Muriqi bëhet problem për drejtuesit e Lazios

Skuadra italiane Lazio po përpiqet të shesë disa nga lojtarët e saj me qëllim të mbledhjes së fondeve dhe në…

Hysaj nuk ka më vend te Lazio, duhet të gjejë skuadër të re

Trajneri Maurizio Sarri e ka vendosur, Elesid Hysaj duhet të largohet nga Lazio nëse dëshiron të luajë në vazhdimësi. Mbrojtësi…

Zyrtare, Lazio konfirmon të ardhmen e trajnerit Sarri

Skuadra italiane Lazio e ka konfirmuar përmes një njoftimi që trajneri Maurizio Sarri ka nënshkruar një kontratë të re që…

Ndeshja e fundit për Dybalan, Juventus-Lazio, formacionet e mundshme

Juventusi dhe Lazio do të ballafaqohen sonte me fillim nga ora 20:45 në xhiron e parafundit në Serie-A, por kjo…