Laura Fazliu e artë në Kampionatin Evropian U23

Laura Fazliu ka arritur të bëhet Kampione Evropiane në Kampionatin Evropian U23,në kategorinë -63kg, i cili po mbahet në Sarajevë.…

Driton Kuka me kritika të ashpra për dy xhudistet kosovare

Trajneri i Xhudos Driton Kuka ka kritikuar ashpër dy xhudiset kosovare, Laura Fazliun dhe Flaka Loxhën për të cilat ka…

Laura Fazliu ndalet në luftën e parë në “Grand Prix” të Zagrebit

Laura Fazliu nuk ka arritur që të kalojë në raundin e dytë të garës së xhudos “Grand Prix” që po…

Xhudistja Laura Fazliu garon sot në “Grand Prix” të Zagrebit

Ekipi kosovar i xhudos po merr pjesë në turneun ndërkombëtar “Grand Prix 2022’ që po zhvillohet në Zagreb të Kroacisë.…

Presidentja Osmani krenare me Laurën e Akilin: Ky është imazhi i Kosovës në botë

Kosovës sot iu shtuan edhe dy medalje të reja nga garat në Lojërat Mesdhetare Oran 2022. Xhudistja, Laura Fazliu, arriti…

Kosova korr tjetër sukses në Algjeri, Fazliu fiton medaljen e artë

Xhudistja kosovare, Laura Fazliu ka arritur të fitojë medaljen e artë në Lojërat Mesdhetare Oran 2022. Kosova ka korrur një…

​Fantastike/ Laura Fazliu do të luftojë për medalje të artë në Lojërat Mesdhetare

Fantastike/ Laura Fazliu do të luftojë për medalje të artë në Lojërat Mesdhetare Xhudistja kosovare Laura Fazliu do të luftojë…

Edhe Laura Fazliu hyn në zonën e medaljeve

Xhudistja Laura Fazli ka mposhtur kroaten Iva Oberan, në kategorinë 63 kg në Lojërat Mesdhetare Oran 2022 pasi raundin e…

Laura e argjendtë e Distria e bronztë, reagon Çeku: Rezultatet e tyre, krenari për shtetin tonë

Ekipi kosovar i xhudos sot përfundoi garat në Kampionatin Evropian “Bulgaria 2022”, ku edhe i ka siguruar Kosovës dy medalje.…

Grand Prix Almada/Përfundon gara për Laura Fazliun

Ekipi kosovar i xhudos ka mbyllë garat në Grand Prix Alamada të Portugalisë me një medalje të artë, njëkohësisht e…