​Familjarët e të pagjeturve largohen nga diskutimi, s’duan ta dëgjojnë Kandiqin

Gjatë kohës sa po deklarohej aktivistja Natasha Kandiq, përfaqësues të shoqatave të të pagjeturve në formë proteste kanë lëshuar sallën…

Trupat ruse largohen nga veriu i Ukrainës

Ministria e Mbrojtjes së Mbretërisë së Bashkuar thotë se trupat ruse janë tërhequr plotësisht nga veriu i Ukrainës dhe janë…

Ukrainasit largohen nga Kievi

Pas sulmit të Rusisë, në kryeqytetin Ukrainës Kiev janë krijuar kolona të gjatë me vetura. Qytetarët ukrainas kanë filluar masivisht…

Largohen nga tregu punimet nga metalet e çmuara, që janë shitur në kundërshtim me ligjin

Inspektorati i Tregut në Ministrinë e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë  (MINT), gjatë muajit Dhjetor 2021 ka inspektuar disa Operator Ekonomik…

54 afganë largohen nga Prishtina, Amerika falënderon Kosovën

Mëngjesin e sotëm 54 afganë janë larguar nga Prishtina për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Këtë e ka bërë…

Largohen veturat nga vendi ku ndodhi vrasja e dyfishtë në Pejë

Tashmë tri veturat e ekzaminuar në vendin ku ndodhi vrasja e dyfishtë në Pejë janë larguar nga aty. Veturat po…