“Më vjen shumë keq”, Guardiola e konfirmon largimin e parë nga City

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola e ka konfirmuar se largimi i mesfushorit Kalvin Phillips nga skuadra është mëse i…

“Do e diskutojmë më vonë”, drejtori i Napolit flet për largimin e mundshëm të Osimhen

Drejtori sportiv i Napolit, Mauro Meluso ka folur për gjasat që Victor Osimhen të largohet nga klubi në merkaton e…

Xavi për Dembelen: Ai po largohet

Përmes një interviste të gjatë për “Tv3”, trajneri i Barcelonës, Xavi ka folur për Ousmane Dembelen, duke e pranuar se…

Fabinho, largimi i radhës nga Liverpooli

Siç bëhet e ditur nga gazetari i njohur, Fabrizio Romano, Liverpooli dhe Al Ittihad janë shumë afër që ta mbyllin…

Ndërroi numrin dy herë, Vallejo pranë largimit nga Reali

Jesus Vallejo i doli në ndihmë dy herë Real Madridit këtë verë, duke liruar fillimisht numrin 5 për Jude Bellingham,…

Tre mesfushorë afër largimit nga Liverpooli

Ditë e zënë është kjo e sotmja për Liverpoolin, ku vazhdimisht po përflitet që do të largohen tre mesfushorë nga…

Arsenali do të lejojë Xhakën të largohet vetëm me një kusht

Tashmë si duket largimi i Granit Xhakës nga Arsenali është vetëm çështje kohe. Mesfushori me prejardhje kosovare është duke pritur…

Ylli i Chelseat dëshiron largimin një ditë pas arritjes së Pochettinos

Callum Hudson-Odoi dëshiron të largohet nga Chelsea këtë verë në kërkim të një vendi titullar te një skuadër tjetër. Hudson-Odoi…

Dabiqaj e konfirmon largimin nga Gjilani: Largohem me kokën lartë

Albert Dabiqaj përmes një statusi në “Facebook” e ka konfirmuar largimin e tij nga skuadra e Gjilanit. Dabiqaj ishte pjesë…

Ky është largimi i parë nga Ballkani

Përmes një komunikate në faqen zyrtare, Ballkani ka bërë të ditur se mbrojtësi Rustem Hoxha nuk do të jetë pjesë…