Gerrard fiton përballjen e parë me Lampard, Aston Villa mposht Evertonin

Ka përfunduar ndeshja hapëse e programit të sotëm të Premier Ligës angleze, ku skuadra e Aston Villas e ka gjetur…

Evertoni dëshiron kualitet në mesfushë, ja objektivi i Lampard

Everton, po synon që ta rindërtojë skuadrën dhe të përgatitet për sezonin 2022/23, ku tani raportohet se dëshiron që të…

Evertoni e hap merkaton verore, ky është transferimi i parë për Lampardin – video

Tanimë është bërë zyrtare edhe nga vetë klubi që mbrojtësi anglez, James Tarkowski, ka kompletuar transferimin te Evertoni si lojtar…

Momenti kur Lampard e shpëton Ronaldon prej përjashtimit nga loja – video

Ish-mesfushori anglez, Frank Lampard, në të kaluarën ka treguar një pjesë të shkëlqyer të  ndershmërisë së tij, për ta shpëtuar…

Debati i pafund Gerrard-Lampard-Scholes, Gerrard zgjedh më të mirin

Për një kohë të gjatë ekziston pyetja se cili është mesfushori më i mirë anglez, ku në atë debat gjithmonë…

Lampard dhe Everton mposhtin Chelsean, vazhdojnë garën për mbijetesë

Ka përfunduar ndeshja në stadiumin “Goodison Park”, ku skuadra e Evertonit ka shënuar fitore tejet të rëndësishme kundër Chelseat. Pas…

Lampard flet për derbin ndaj Liverpoolit, tregon se mungojnë gjashtë lojtarë te Evertoni

Trajneri anglez Frank Lampard ka treguar që gjashtë lojtarë do të mungojnë në udhëtimin e Evertonit drejt Liverpooolit, ndërsa është…

Rrezikon rënien nga Premier Liga pas 71 viteve, ja vendimi i Evertonit për Lampardin

Krerët e skuadrës angleze Everton nuk besojnë që shkarkimi i Frank Lampard do të ndihmojë në synimin e tyre për…

Premier Liga i kërkon falje Lampard për penalltinë që nuk u akordua nga VAR-i në ndeshjen Everton-City

Premier Liga angleze i ka kërkuar falje trajnerit të Evertonit Frank Lampard për vendimin e së shtunës nga VAR-i në…

Lampard e nis me humbje aventurën te Evertoni në Premier Ligë, mposhtet nga Newcastle

Ka përfunduar ndeshja mes skuadrës së Newcastle United dhe asaj të Evertonit, ku nikoqirët kanë arritur të sigurojnë tre pikët…