Policia ka bastisur zyret e NPB-së

Ndërmarrja Publike Banesore SH.A Prishtinë, ka njoftuar se të martën pasdite Policia e Kosovës ka bastisur zyrat e tyre. Në…

Banorët e tri lagjeve protestojnë kundër “Prishtina Parking”: S’lejojmë të na i marrin veturat

Përfaqësuesit e lagjes “Lakrishtë”, “Qendra”, dhe “Bregu i Diellit” kanë protestuar të premten para objektit të Komunës së Prishtinës për…

Shpërthen zjarri në objektin e një autoservisi në Prishtinë

Në mëngjesin e së hënës ka ndodhur një incident zjarri në lagjen Lakrishtë në Prishtinë. Aty është përfshirë nga zjarri…

Shiu shkakton vërshime në Lakrishte dhe dëme në shesh (Video-Foto)

Reshjet e dendura të shiut me rritje të intensitetit në orët e pasdites të së dielës kanë vështirësuar qarkullimin e…