Barcelona ende nuk i ka regjistruar blerjet e reja

Barcelona ende nuk ka arritur që të regjistrojë ndonjë lojtar të ri përpara ndeshjes hapëse të La Ligas të kësaj…

Isco largohet nga Reali për t’iu bashkuar rivalit të La Ligas

Skuadra spanjolle, Sevilla, ka arritur një marrëveshje për ta transferuar Iscon si lojtar të lirë, dhe lajmin e ka konfirmuar…

Përpjekjet e Barcelonës për të regjistruar transferimet e reja, La Liga ia refuzon kërkesën

La Liga ka refuzuar përpjekjet e Barcelonës për të regjistruar pesë transferimet e tyre verore përpara sezonit të ri 2022/23.…

Këto janë datat kur fillojnë dhe mbarojnë kampionatet elitare evropiane

Fillimi i muajit gusht do të sjellë startin e kampionateve elitare të futbollit në Evropë. Ekipet e Premier Ligës, Serisë-A,…

La Liga paraqet ankesë në UEFA për Manchester Cityn e PSG, zbulohet arsyeja

La Liga e konfirmoi sot se ka paraqitur ankesa në UEFA për Paris Saint-Germain dhe Manchester City, të cilat vazhdimisht…

Reagon presidenti i La Ligas për transferimin e dështuar të Mbappes te Reali

Ende pa u konfirmuar nga vetë lojtari, media të shumta tani raportojnë se Kylian Mbappe ka zgjedhur të rinovojë kontratën…

Reali e shkatërron Levanten, kjo e fundit afër rënies nga La Liga

Ka përfunduar ndeshja mes gjigantit spanjoll Real Madrid dhe skuadrës së Levantes, ku kjo e fundit është deklasuar dhe tani…

Sevilla e Atletico Madridi vazhdojnë sot garën për Top 4 në La Liga

La Liga spanjolle vazhdon sot me disa ndeshje interesante, të vlefshme këto për xhiron e 36 të këtij sezoni. Programin…

Pas titullit në La Liga e pyesin për Mbappen, ja përgjigja e Ancelottit

Gjiganti spanjoll Real Madrid ka fituar titullin e 35 në histori të La Ligas, pasi që u shpall sot kampion…

Titulli i La Ligas mbetet në Madrid, Reali shpallet kampion

Ka përfunduar ndeshja mes gjigantit spanjoll Real Madrid dhe skuadrës së Espanyolit, ku nikoqirët kanë siguruar fitoren dhe titullin e…