Kuvendi s’ka kuorum, ndërpritet seanca

Në mungesë të kuorumit në Kuvend, është ndërprerë seanca e sotme plenare. Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka…

Opozita bllokon sërish foltoren e Kuvendit

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu ia ka ndalur mikrofonin deputetit të “Listës Guxo”, Haxhi Avdyli. Ky i…

Protesta e veteranëve, policia pozicionohet pranë Qeverisë dhe Kuvendit (Foto)

Policia e Kosovës në orët e para të mëngjesit ka filluar të mobilizohet për protestën e cila do të mbahet…

Mbyllja e AKP-së në diskrecion të Kuvendit, Mikullovci flet për rifillimin valës së re të privatizimit

Mbyllja e Agjencisë Kosovare të Privatizimit(AKP) mbetet në diskrecionin e Kuvendit të Kosovës, ndërkaq për rifillimin e procesit të valës…

Kuvendi miraton katër Projektligje në lexim të dytë

Kuvendi i Kosovës ka miratuar katër Projektligje në lexim të dytë, gjatë seancës së sotme plenare. Deputetët e mazhorancës i…

Zyra Kombëtare e Auditimit ka shpenzuar 3 milionë euro vetëm për qira

Zyra Kombëtare e Auditimit që nga themelimi e deri më tash ka shpenzuar 3 milionë euro vetëm për qira në…

Nesër mblidhen Kryesia dhe Kuvendi i Kosovës

Kryesia e Kuvendit të Kosovës do të mblidhet të hënën nga ora 10:00, ku pritet të caktohet data e seancës…

Osmani për Trustin: Kuvendi të merr vendim që mbron interesin e qytetarëve

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka komentuar sot tërheqjen e mundshme të parave nga Trusti deri në 30 për qind.…

​Kuvendi mblidhet sot

Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të mblidhen në seancë plenare sot, e enjte, nga ora 10:00. Fillimisht deputetët do…

Nesër Kuvendi, në rend dite zgjedhja e 5 zëvendësve të Avokatit të Popullit

Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të mblidhen nesër në seancë plenare nga ora 10:00, ku në rend dite janë…