Deputeti thirrje Kuvendit të Shqipërisë: Të bëhemi bashkë dhe të miratojmë rezolutën për gjenocidin serb

Gjatë seancës së mbajtur ditën e sotme në Kuvendin e Shqipërisë, deputeti Ralf Gjoni u bëri thirrje socialistëve dhe veçanërisht…

Debate të forta në oborrin e Kuvendit të Shqipërisë, deputetët për pak të përleshen fizikisht

Një incident jo i zakonshëm ka ndodhur në oborrin e Kuvendit të Shqipërisë. Top Channel mëson se ka ndodhur një…

Kuvendi i Shqipërisë miraton ndryshimet kushtetuese

Kuvendi i Shqipërisë votoi sot për ndryshimet në Kushtetutë. Me 106 vota pro, 10 kundër dhe 6 deputetë të cilët…

Rama pas takimit me opozitën: I gatshëm të diskutojmë hapjen e listave me konsensus trepalësh

Pas takimit të dytë pa marrëveshje me opozitën parlamentare, kryeministri Edi Rama tha para mediave se ajo që është arritur…

Gjendja e fatkeqësisë natyre në Shqipëri zgjatet deri më 23 qershor

Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar sot zgjatjen e afatit të gjendjes së fatkeqësisë natyrore. Me 91 vota pro Kuvendi i…

Kuvendi i Shqipërisë miraton me 89 vota aktin normativ “Anti-KÇK”

Akti Normativ për paketën “Anti-KÇK” (kap çfarë të kapësh) është miratuar në Kuvendin e Shqipërisë me 89 vota pro. Për…
error: