Meta do të ftohet në Komisionin hetimor për shkarkimin e tij

Komisioni Hetimor i Kuvendit të Shqipërisë për hetimin e shkeljeve të rënda kushtetuese nga Presidenti i Republikës, Ilir Meta u…

Shkarkimi i Metës diskutohet nesër

​Komisioni i Ligjeve do të mblidhet nesër për të shqyrtuar kërkesën e socialistëve për ngritjen e një komisoni hetimor për…

Ruçi: Shqipëria anëtare e NATO-s, gati për hapjen e negociatave me BE

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi, ka përshëndetur sot 12-vjetorin e anëtarësimit zyrtar të Shqipërisë në NATO. “Sot është…

Kuvendi i Shqipërisë, sot seanca e radhës

Sot deputetët e Kuvendit të Shqipërisë mblidhen në seancë parlamentare ku do diskutohen dhe votohen një sërë projektligjesh. Në rend…

Kuvendi i Shqipërisë miraton marrëveshjen me Pfizer

Kuvendi i Shqipërisë sonte ka miratuar Aktin Normativ për marrëveshjen për prodhimin dhe furnizimin me vaksinën Pfizer. Të tri aktet…

Kuvendi votoi dy ministrat e rinj të Qeverisë Rama

Parlamenti shqiptar ka votuar sot ministrat e rinj të kabinetit “Rama”, Olta Xhaçka dhe Niko Peleshi. Xhaçka e cila do…

​Kuvendi i Shqipërisë mblidhet për ndryshimet në qeveri

Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet sot për ndryshimet e reja në Qeverinë e Shqipërisë ku Olta Xhaçka u dekretua…

​Haxhiu: Refuzoj të përfaqësohem nga dikush që shkelë mbi lavdinë e shqiptarëve

Deputetja e Kuvendit nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Teuta Haxhiu, ka reaguar ndaj fjalimit të kryetares…

Osmani nga foltorja e Parlamentit të Shqipërisë: Me Serbinë dialogojmë vetëm për njohjen e ndërsjellët

Në vizitë treditore në Shqipëri po qëndron ushtruesja në detyrë njëherit edhe kryetare e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani. Osmani…
error: