​Zelensky flet në Kuvendin e Shqipërisë: Mbi 600 fëmijë viktima

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, iu drejtua sot Kuvendit të Shqipërisë drejtpërdrejtë nga Kievi, nëpërmjet platformës Zoom. Zelensky solli në…

​Zelensky sot me video-mesazh nga Kievi për shqiptarët

Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet sot në seancë të posaçme plenare, ku pritet që presidenti i Ukrainës Volodimir Zelensky…

SHBA: Zgjatja e Vetingut, hap i rëndësishëm përpara për të gjithë shqiptarët

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri ka përshëndetur votimin e sotëm në Kuvendin e Shqipërisë për zgjatjen…

Zgjatja e mandateve të vetting-ut, miratohet me 118 vota pro në Kuvend

Me 118 vota për  e 4 abstenime, Kuvendi i Shqipërisë miratoi zgjatjen e afatit të Vettingut. Për të miratuar zgjatjen…

Sot rinis gjyqi ndaj Ilir Metës

Sot pritet të rinisë gjyqi ndaj presidentit të Shqipërisë Ilir Meta në Gjykatën Kushtetuese. Në të njëjtën kohë kur juristët e…

Presidenti turk Erdogan i drejtohet Kuvendit të Shqipërisë

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdoğan, mban fjalim në Kuvendin e Shqipërisë.

Shqipëri, 15 prokurorë të SPAK kërkojnë mandat të pakufizuar: Nuk ndihemi të sigurtë

15 prokurorë të Strukturës së Posaçme anti Korrupsion (SPAK) në Shqipëri i janë drejtuar me një shkresë zyrtare Kuvendit të…

77 vota pro dhe 53 kundër, Kuvendi voton qeverinë “Rama 3”

Rreth orës 06:46 Kuvendi i Shqipërisë ka votuar qeverinë “Rama 3”. Programi dhe përbërja e qeverisë “Rama 3” morën 77…

Nis votimin për kryetaren e Kuvendit të Shqipërisë, demokratët grisin fletët e votimit

Në seancën e Kuvendit të Shqipërisë është duke u votuar emërimi i Lindita Nikollës si kryetare të parlamentit. Më herët…

Sot fillon legjislatura e 10 e Kuvendit të Shqipërisë

Vullnetin që qytetarët shprehën në 25 prill, politika do ta materializojë ditën e sotme kur nis punën legjislatura e 10…