Konjufca raporton para Komisionit për Punë të Jashtme

Ministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca sot raporton në Komisionin për Punë të Jashtme dhe Diasporë. Konjufca…

Vasfije Krasniqi iu drejtohet deputetëve të Kosovës

Me rastin e shënimit të 8 Marsit, Ditës Ndërkombëtare të Gruas, Kuvendi i Kosovës organizon seancë të veçantë, e cila…

Drejtpërdrejt nga seanca për shënimin e 22-vjetorit të Epopesë së UÇK-së

Kuvendi i Kosovës mban seancë për shënimin e 22-vjetorit të Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Thaçi kërkon t’iu drejtohet sot deputetëve

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, i ka shkruar kryetares së Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani që të mbledhë deputetët sot…

Shtesat e fëmijëve mbetën vetëm në letër

Në nëntor të vitit 2018, Kuvendi i Kosovës miratoi rezolutën e harmonizuar nga grupet parlamentare për shtesat e fëmijëve, me…

Kuvendi shkon në pauzë njëorëshe

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë shkuar në pauzë njëorëshe. Seanca e jashtëzakonshme e thirrur nga 41 deputetë të opozitës…

Betohen 11 deputetët e rinj të Kuvendit të Kosovës

Në seancën e  jashtëzakonshme për taksën është bërë betimi i deputetëve të rinj të cilët kanë qenë në pritje, pas…

Mungon kourumi në seancën e jashtëzakonshme, 10 minuta pauzë

Në mungesë të kourumit seanca e jashtëzakonshme e thirrur pas paralajmërimeve të kryeministrit Albin Kurti për heqjen e taksës 100…