Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Deklarata pas mbledhjes së kryesisë së Kuvendit

Kryesia e Kuvendit të Kosovës mban mbledhjen e radhës.

Përfundon seanca, s’ka kuorum për votim të rezolutës për parandalim të dhunës në familje

Kuvendi i Kosovës ka përfunduar punimet e seancës plenare pa votuar rezolutën që kërkon nga qeveria e Kosovës angazhim më…

Kuvendi përmes rezolutës kërkon nga qeveria angazhim në parandalimin e dhunës në familje

Deputetja e Lidhjes Demokratike e Kosovës, Vlora Limani Hajnuni, në kuadër të debatit parlamentar për luftimin dhe parandalimin e dhunës…

Kuvendi ia vazhdon mandatin Komisionit Hetimor për hidrocentralet

Kuvendi i Kosovës ia ka vazhduar mandatin edhe për tre muaj dhe buxhetin shtesë, Komisionit Hetimor mbi procesin e licencimit,…

Nis seanca, komisionit hetimor për hidrocentrale i vazhdohet mandati

Seanca e Kuvendit e cila ka mbetur dje në gjysmë, po vazhdon edhe sot ku fillimisht është miratuar mandati dhe…

​Mblidhen katër komisione parlamentare

Gjatë ditës së sotme do të mblidhen katër komisione parlamentare. Komisioni për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit dhe mbikëqyrjen…

Përfundon seanca, s’ka vendimmarrje për rezolutën e VV për hidrocentrale dhe projektligjin për letërnjoftim

Në mungesë të vendimmarrjes nuk ka kaluar rezoluta e Lëvizjes Vetëvendosje për anulimin e licencës kompanisë “Kelkos” për hidrocentralet “Deçani”…

Kuvendi miraton statutet e katër universiteteve publike në Kosovë

Deputetët  e Kuvendit të Kosovës sot kanë miratuar statutet e katër universiteteve në vendin tonë. Me 61 vota pro të…

Debat i ashpër mes deputetëve Fadil Nura e Marigona Geci në Kuvend

Edhe në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës, deputetja nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Marigona Geci ka…
error: