Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Kuvendi miratoi në parim buxhetin për vitin 2021

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë miratuar në lexim të parë projekt-buxhetin për vitin 2021. Pas diskutimeve të zgjedhurit e…

Të hënën seancë e jashtëzakonshme për Buxhetin 2021

Kuvendi i Kosovës do të mblidhet të hënën në një seancë të jashtëzakonshme për të votuar Projektligjin mbi ndarjet buxhetore…

Tahiri kërkon nga partitë të votojnë Buxhetin 2021

Zëvendëskryeministri në detyrë, Besnik Tahiri, përmes një statusi në Facebook, ka apeluar te partitë politike që të tejkalojnë dallimet partiake…

​Mosmiratimi i buxhetit pamundëson organizmin e zgjedhjeve dhe zbatimin e Ligjit për rimëkëmbje

Aktgjykimi i Gjykatës Kushtetuese për rrëzimin e Qeverisë Hoti me çka edhe zyrtarisht vendin e çon drejt zgjedhjeve të reja…

​Mblidhen katër komisione parlamentare

Gjatë ditës së sotme do të mblidhen katër komisione parlamentare. Komisioni për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes, Komisioni për Qeverisje…

Presidenca dhe Kuvendi shpërblejnë punëtorët me pagën e 13-të

Pavarësisht krizës ekonomike për shkak të pandemisë Covid-19, Presidenca dhe Kuvendi i Kosovës kane vendosur që të shpërblejnë stafin e…

Bizneset kërkojnë që Kuvendi të mos shpërndahet para miratimit të buxhetit 2021

Kryeministri në detyrë Avdullah Hoti zhvilloi sot një takim virtual me komunitetin e biznesit në vend, të cilët i informoi…

Vazhdimi i seancës së Kuvendit

​Kuvendi i Kosovës do të mblidhet sot për të vazhduar me seancën plenare në të cilen do të votohen pikat e…

Hoti të premten në interpelancë për Ujmanin

Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të mbajnë dy seanca plenare të premten. Në seancën e parë pritet te hidhen…
error: