Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Kusari-Lila kërkon unitet brenda partive parlamentare për dialogun

Ushtruesja e detyrës së shefes së Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila ka kërkuar konsensus brenda partive parlamentare në…

Javën e ardhshme debat parlamentar për menaxhimin me Covid-19 dhe sigurimin e vaksinave

Kryesia e Kuvendit në mbledhjen e sotme ka vendosur që  javën e ardhshme të mbahet seanca e rregullt plenare, ku…

​Administrata publike pa mbikëqyrjen e asnjë komisioni, kërkohet të përfshihet te Qeverisja Lokale

Anëtarët e Komisionit për Qeverisje Lokale, Zhvillim Rajonal dhe Media, kanë kërkuar që në fushëveprimin e këtij komisioni të përfshihet…

Mblidhen shtatë Komisione Parlamentare

Në Kuvendin e Kosovës sot do të mblidhen shtatë Komisione Parlamentare. Në këto mbledhje pritet që të bëhet konstituimi i…

​Politikanët, shkelësit e Kushtetutës së Kosovës

Është akti më i lartë politik dhe juridik i shtetit, e para se krerët e institucioneve të marrin përgjegjësitë, bëjnë…

Bajrami: PDK parti shtetformuese, gaboi kur bojkotoi zgjedhjen e presidentit

Ish-nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës dhe një prej themeluesve të kësaj partie, Arsim Bajrami e konsideron të gabuar vendimin…

​10 vjet nga zgjedhja e Jahjagës presidente, votimi ishte bojkotuar nga VV

Me 80 vota për Kuvendi i Kosovës, më 7 prill të vitit 2011, zgjodhi ish-zëvendësdrejtoreshën e përgjithshme të Policisë së Kosovës,…

Reshitaj: Jam nënkryetare e AAK-së, nëse më përjashtojnë mbetem deputete e pavarur

Pas zgjedhjes së presidentes, Vjosa Osmani, deputetja nga AAK-ja Albena Reshitaj e cila mori pjesë në seancën e jashtëzakonshme të…

Përfundon seanca për zgjedhjen e presidentit

Ka përfunduar seanca për zgjedhjen e presidentit. Pas fjalimit të presidentes, Vjosa Osmani, kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca,…

​Përfundon raundi i parë i votimit, Osmani nuk zgjidhet presidente

Ka përfunduar raundi i parë i votimit për president të vendit, ku në votim kanë marrë pjesë 81 deputetë.  69…
error: