Kuvendi dështon sërish të miratojë marrëveshjet ndërkombëtare

Kuvendi i Kosovës sërish ka dështuar të miratojë marrëveshjet ndërkombëtare. Në seancën e sotme, dështoi të ratifikohet Memorandumi i mirëkuptimit…

​Kokaj: Jam para jush për të ulëritur, eksperti gjerman i meriton 25 mijë euro

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Jahja Kokaj, në seancën e jashtëzakonshme për krizën energjetike në vend, foli për hulumtimet e tij…

Vendimi i Qeverisë për masat e emergjencës procedohen për në seancën e radhës së Kuvendit

Kryetari i Komisionit për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti, Ferat Shala ka njoftuar se ky komision ka mbajtur takim në…

Përplasje mes pozitës e opozitës për votimin e marrëveshjeve ndërkombëtare

Me përplasje mes pozitës e opozitës po vazhdon edhe pjesa e dytë e seancës së Kuvendit të Kosovës, e shkak…

Haxhiu: Qytetarët s’po dinë a janë të infektuar me grip sezonal apo variantin Omicron

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu ka thënë se spitalet janë mbushur me pacientë të cilët nuk po…

Deputetët shkojnë në pauzë, kthehen pas një ore

Pas shqyrtimit që zgjati rreth tri orë për Projektligjin për Buxhetin 2022, në lexim të dytë, deputetët e Kuvendit të…

Përdorimi i nofkave “çun” e “Kamish”, debatojnë Konjufca e Reçica

Amendamentet e propozuara nga deputeti i PDK-së Bekim Haxhiu nuk po marrin mbështetjen e deputetëve të Kuvendit të Kosovës. Për…

Deputeti Reçica e quan ‘çun’ ministrin Murati, i reagon Konjufca

Në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit për shqyrtimin e projektligjit për buxhetin e vitit 2022 në lexim të dytë, përkatësisht…

Halill Thaçi deputeti më i ri i Kuvendit, zëvendëson deputetin Alban Hyseni

Halil Thaçi ka dhënë sot betimin si deputeti më i ri nga Lëvizja Vetëvendosje. Thaçi do të zëvendësojë deputetin Alban…
error: