​Tri vjet nga rënia e Qeverisë Kurti – gjithë çfarë ndodhi në seancën e 25 marsit

Kuvendi i Republikës së Kosovës, i mbledhur në seancë plenare më 25 mars të vitit 2020, me kërkesë të 44…

Konjufca i jep vërejtje Shalës për gjuhën, deputeti: Ma dërgoni me postë

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, në bazë të rregullores së Kuvendit, i ka shqiptuar vërejtje për gjuhë joparlamentare deputetit të…

Kurti: Asnjëherë nuk do të konsideroj asnjë model të autonomisë territoriale

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka deklaruar që asnjëherë nuk do të konsiderojë asnjë model të autonomisë territoriale. Kurti ka…

Debati për punën dyvjeçare të qeverisë zhvendoset në seancën e ardhshme

Shqyrtimi i propozim-rezolutës për punën dyvjeçare të Qeverisë së Kosovës është zhvendosur si pikë e rendit të ditës për seancën…

Përfundon seanca e Kuvendit

Ka përfunduar seanca e Kuvendit të Kosovës.  Në rend ishte shqyrtimi i Raportit vjetor të Komisionit të Pavarur për Miniera…

Humolli nuk ulet afër kolegëve të LVV-së

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmir Humolli në seancën e sotme është ulur ndaras nga kolegët e tij të kësaj partie.…

Konjufca: Reformimi i sistemit zgjedhor, një ndër prioritetet e kësaj legjislature

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka thënë se një ndër prioritetet e kësaj legjislature është reformimi i sistemit…

​Nikolla: Bashkëpunimi mes Kuvendeve të Shqipërisë dhe Kosovës është intensiv

Komisioni parlamentar për Shëndetësi është duke qëndruar në Shqipëri për një vizitë pune. Anëtarët e këtij komisioni janë pritur nga…

Kurti të enjten raporton në Kuvend për takimin e Ohrit

Këtë të enjte, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti  do të raportoj në Kuvendin e Kosovës për takimin e 18 marsit…

Marrëveshja e mundshme me Serbinë, Krasniqi: S’e mbështesim sipas versionit aktual

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, thotë për KosovaPress se nuk do të votojnë marrëveshjen me Serbinë në…