Tensione në Kuvend

Është tensionuar situata në seancën e sotme plenare të Kuvendit të Kosovës. Derisa, kryetari i Kuvendit Glauk Konjufca, së bashku…

Zhurmë në Kuvend, opozita pengon pushtetin të zhvillojë seancën

Nën zhurmën e goditës së tavolinave, disa deputetë të Lëvizjes Vetëvendosje kanë marrë fjalën në seancën e sotme plenare të…

Hajdari e Musliu përplasen në Kuvend për vajin e konfiskuar

Ministrja e Industrisë Rozeta Hajdari dhe deputetja e PDK-së Ganimete Musliu janë përplasur në seancën e sotme të Kuvendit ku…

Takimi Konjufca-Hakkerup: E nevojshme që të miratohet në Kuvend marrëveshja me Danimarkën për dhënien me qira të burgjeve

Kryeparlamentari, Glauk Konjufca ka pritur në takim ministrin e Drejtësisë së Danimarkës Nick Hakkerup me të cilin veç tjerash kanë…

Byroja, dialogu dhe Kodi i ri Civil, pikat që pritet të “ndezin” debate në Kuvend

Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të mblidhen sot për ditën e tretë radhazi në seancë plenare. Byroja Shtetërore për…

Dështojnë të miratohen rekomandimet e opozitës për rishqyrtim të masave kufizuese

Kuvendi i Kosovës nuk ka miratuar rekomandimet e tri partive opozitare PDK, LDK dhe AAK për rishqyrtim të masave kufizuese…

Në sesionin pranveror Kuvendi miratoi shtatë ligje

Shtatë ligje ka arritur që t’i miratojë Kuvendi i Kosovës vetëm gjatë sesionit pranveror. Numër ky që u konsiderua i…

​Deputetja e PDK-së pyet Kurtin se a do të raportojë në Kuvend për takimin me Vuçiqin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti po ftohet që të raportojë para deputetëve të Kuvendit për takimin e parë të tij…

Kuvendi voton për shkarkimin e Ilir Metës

Me 105 vota pro, 7 kundër dhe 3 abstenime, deputetët e Kuvendit të Shqipërisë kanë votuar për shkarkimin e presidentit…

Të premten diskutohet në Kuvend për dialogun Kosovë-Serbi

Kryeministri Albin Kurti me kërkesë të tij do të raportojë të premten në Kuvend mbi procesin e dialogut Kosovë-Serbi, ku…